Проект за сприяння Фінсько-українського трастового фонду

Наприкінці січня університет отримав позитивне рішення Комітету з оцінки і управління Фінсько-українського трастового фонду щодо фінансування проекту з реконструкції систем гарячого водопостачання 7 і 8 гуртожитків НУВГП.

Як розповів завідувач кафедри теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки Микола Кізєєв, на початку минулого року НУВГП подав заявку на участь в конкурсі, виконав всі процедури, передбачені умовами конкурсу, навів обґрунтування з розрахунками та схемами і в результаті багатоетапного розгляду, одним з перших, отримав рішення про позитивний результат розгляду.

Заявку на участь  було підготовлено ініціативною групою, яка працювала за дорученням робочої групи з енергоефективності нашого університету під керівництвом проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Сороки В.С. До групи увійшли завідувач кафедри ТГВСТ Кізєєв М.Д., аспірант цієї ж кафедри Кожушко О.Д., начальник планово-фінансового відділу Марчук М.М. та аспірант кафедри міжнародних економічних відносин Самойлов П.Л. Головним комунікатором між Фондом та НУВГП став Самойлов П.Л. Драйвери проекту  – Мошинський В.С., Сорока В.С., Кізєєв М.Д. та Самойлов П.Л.

Наразі підписаний договір про Грант між НЕФКО та НУВГП і розпочалися підготовчі роботи з проведення тендерів за правилами НЕФКО на заходи, що передбачені договором.

Проект передбачає встановлення теплового насосу, що  забезпечить гарячою водою мешканців цих гуртожитків. Застосування даної технології суттєво здешевить вартість гарячої води для мешканців та дозволить їм сплачувати менше за комунальні послуги. У зв’язку з відсутністю централізованого ГВП в неопалювальний період (а це півроку!) та високу вартість даної послуги, сподіваємось, вже незабаром можна буде перейти на інноваційне ГВП у цих гуртожитках із сучасними технологіями отримання тепла з низькопотенційних джерел енергії, зокрема з ґрунту, за допомогою теплового насосу.

Бюджет реалізації проекту – 130 тис. євро. Гроші ці надійдуть в університет у вигляді обладнання, технічної допомоги, консультацій і різноманітних науково-технічних та освітніх послуг. Фондом і НЕФКО будуть залучені до тендерів на основні види робіт і постачання обладнання провідні компанії світу та найкращі українські компанії. Університет, в свою чергу, зобов’язаний забезпечити, так зване, співфінансування, яке буде полягати в наданні земельної ділянки і благоустрої її після завершення будівництва геотермальних свердловин і трубопроводів теплового насосу, наданні приміщень в будівлі для розташування вузла підігріву води та організації демонстраційного центру відновлюваних джерел енергії, допоміжного обладнання, матеріалів  тощо.

У подальшому приміщення в допоміжній будівлі, яка розташована між корпусами гуртожитків № 7 та № 8, буде використане, як лабораторний центр для демонстрації інноваційних технологій отримання тепла. В даному випадку, для гарячого водопостачання, з нетрадиційних, низькопотенційних джерел. Варто зазначити, що даний проект НУВГП розглядається Фондом і НЕФКО, як демонстраційний. Тому  задачею університету буде розповсюдження знань, інформації про сучасні технології видобутку тепла з нетрадиційних джерел, шляхом навчання студентів та поширення інформації про передові технології в житлово-комунальному господарстві (ЖКГ) серед студентів університету і населення Рівного та Рівненської обл. (представників ОСББ та ОТГ), що буде певним внеском в енергоефективність ЖКГ, зменшить вартість проживання в гуртожитках та підвищить рівень комфорту.

P.S. Фінсько-український трастовий фонд – один із фінансових інструментів підтримки "зелених" проектів. Він забезпечує грантове фінансування для стимулювання співпраці двох країн – Фінляндії та України у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Уряд Фінляндії виділив 6 млн євро для роботи Фонду впродовж 5 років.

Фонд допомагатиме як муніципалітетам, так і девелоперам розробляти техніко-економічне обґрунтування для проектів у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики, передбачено надання підтримки під час розробки законодавства та реалізація пілотних проектів.

Координатором Фонду в Україні є Держенергоефективності.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю