Круглий стіл «Екологія Погорини»

В університеті відбувся  круглий стіл «Екологія Погорини». Як розповів доцент Анатолій Карпюк, захід проходив за підтримки ННІАЗ. У ньому  взяло участь понад 30 учасників, серед яких були присутні державні діячі, науковці, дослідники, студенти та небайдужі до проблем екології.

З вітальною промовою до присутніх  звернулася директор ННІАЗ Алла Прищепа. Алла Миколаївна  наголосила на важливості дослідження екологічного стану в басейні річки Горинь і відзначила ініціативність  Фонду Олексія Муляренка щодо оздоровлення малих річок Рівненщини.

Згодом присутні переглянули відеозвіт про конкурс студентських інноваційних проектів імені професора О.І. Костіна.

Наступним кроком у спільній роботі стала  презентація цьогорічного конкурсу студентських інноваційних проектів головою фонду БО «Фонд Олексія Муляренка» – Олексієм Муляренком. Олексій Віталійович  у своїй доповіді окреслив  досягнення у вирішенні екологічних проблем річки Устя та озера Басів Кут  під час свого головування в ОДА і закликав студентів усіх ЗВО Рівненщини активно включатися  в роботу щодо оздоровлення малих річок басейну річки Горинь. Мотивацією для майбутніх переможців конкурсу студентських інноваційних проектів стане  призовий фонд у розмірі 30 тис. гривень і сприяння у впровадженні запропонованих інновацій.

Присутні почули  доповіді доцента кафедри екології,  технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства І.І. Залеського «Характеристика басейну р. Горинь», професорів цієї ж кафедри О.М. Клименка «Аналіз стану соціо-еколого-економічного стану басейну р. Горинь»  та О.О. Бєдункової «Оцінка стану поверхневих вод річок і водойм басейну р. Горинь», доцента цієї ж кафедри І.М. Борщевської «Вплив ПАТ “ВолиньЦемент” на довкілля», професора кафедри водних ресурсів Й.В. Гриба «Гідробіологічні аспекти оздоровлення річки Горинь»  та завідувача кафедри екології технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства М.О. Клименка «Обґрунтування стратегії сталого розвитку території басейну р. Горинь. Моніторинг та заходи покращення СЕЕ стану басейну р. Горинь».

Під час обговорення доповідей виступили: заступник голови правління Рівненської обласної організації Національної спілки архітекторів України В.О. Дем’янов, професори М.О. Клименко та  Й.В. Гриб, члени Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області П.С. Опанасюк та А.А. Карпюк.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,