НУВГП відкрив свої двері для юних слухачів літньої школи МАН

Нещодавно навчально-науковий інститут агроекології та землеустрою відкрив двері для учнів літньої школи Рівненської Малої Академії Наук. Юні дослідники зустрілись із директором інституту професором Аллою Прищепою, яка розповіла про здобутки НУВГП, плани на майбутнє, цікаве студентське дозвілля та можливості реалізації у науці. Учні відвідали Центр енергоефективності, де побачили зразок сонячної панелі, дізнались про різні технології утеплення, а також ознайомились із кафедрами та спеціальностями «екологія», «технології захисту навколишнього середовища», «агрономія», «водні біоресурси», «геодезія та землеустрій», «туризм» та «готельно-ресторанна справа».

Приємно вражені були учні новітнім Центром енергоефективності. Неабияку цікавість викликали можливості використання сонячних панелей для енергозабезпечення будинків, новітні технології термоізоляції та вентиляції приміщень, зразки яких представлені у Центрі енергоефективності, локалізація якого НУВГП, навчальний корпус № 7.

Упродовж екскурсії у ННІ агроекології та землеустрою професор Будєнкова Ольга познайомила школярів із напрямами досліджень, які проводяться на кафедрі екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства, розповіла про роботи переможців всеукраїнських конкурсів, про екологічні проблеми міста Рівне тощо.

На кафедрі хімії та фізики завідувач лабораторії Рудик Богдан провів видовищні демонстрації фізичних та хімічних явищ. На кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи старший викладач Яковишина Маргарита розповіла про загальні тенденції в туризмі та зробила акцент на дослідженнях, що стосуються впливу туризму на довкілля.

На кафедрі агрохімії, ґрунтознавства та землеробства старший викладач Кучерова Алла ознайомила учнів із різними ґрунтовими профілями, а завідувач кафедри доцент Колесник Тетяна розказала про органічне землеробство та провела з учнями лабораторний практикум. Під час лабораторного практикуму учні самостійно під керівництвом Колесник Т., Кучерової А. та  Яковишиної М. дослідили каталітичну активність основних зональних ґрунтів Рівненщини. Учні отримали безліч задоволення та захоплення від роботи із новітнім нітратоміром, наданим НУВГП для безоплатного користування нашим партнером – американською компанією «FarmQA». На цьому приладі учні визначили вміст азоту нітратного у ґрунтах та рослинницькій продукції та дійшли висновків, що запаси азоту нітратного у ґрунтах Рівненщини – невисокі, а огірки і помідори із продуктового ринку, що у центрі м. Рівного, – цілком безпечні для вживання за показником вмісту нітратів.

На завершення лабораторного практикуму Колесник Тетяною було проведено майстер-клас «Миючі засоби природного походження», в ході якого учні дізналися, що сапоніновмісні рослини нашого краю (мильнянка лікарська, солодка, хвощ польовий, плоди каштану, порошок гірчичного насіння та ін.) і  зарубіжного походження (мильні горіхи) володіють доброю здатністю видаляти бруд із тканин та можуть бути використані як прекрасні протигрибкові препарати.

Юні дослідники вийшли з навчального корпусу № 7 втомленими, але з безліччю вражень і новими знаннями.

Тетяна Колесник, Маргарита Яковишина,
кафедра агрохімії, грунтознавства та землеробства

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку