СЕТ-2019

На території  ТОВ «Рівнетеплоенерго» відбулася V Міжнародна спеціалізована виставка «Сучасність. Енергозбереження. Технології. (СЕТ-2019)». Захід проходив за підтримки Рівненської облдержадміністрації, НАНУ, НТУУ «КПІ», Держенергоефективності та  Мінрегіонбуду.

Побували на івенті представники виконавчої влади України, керівники місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, а також представники міжнародних громадських організацій, інші зацікавлені особи.

Біля  50 фірм-виробників, що  працюють у галузі енергоефективності,  представили промислове та побутове обладнання, енергоефективні технології, альтернативні види палива та відновлювану енергетику. Серед них підприємства Рівненщини та  представництва з Німеччини, Швеції, Італії, Нідерландів, Чехії, Туреччини, Австрії, Китаю та інші.

Зокрема, можна було тут побачити сонячні батареї, теплові насоси, опалювальну техніку, led-екрани, економне електрообладнання.

У виставці взяв участь і Національний університет водного господарства та природокористування.

Як розповіла  завідувач сектору  інноваційної діяльності та трансферу технологій НУВГП Віта Чабан, університет представив на виставці СЕТ-2019 науково-технічні розробки працівників  у галузі водопостачання, водовідведення, житлово-комунального, міського господарства, переробки органічних відходив, а також в галузі енергетики. Зокрема,  були представлені розробки:

- Smart4BioEnergy. (Грицина О.О.).

- Екологічно безпечний спосіб переробки відновної біомаси на біогумус  (Скрипчук П.М.).

- Портативний аналізатор теплового потоку (PATFD) (Гудь В.М.).

-  Вітроенергетична установка з вертикальним ротором. Модель установки (Серілко Л.С.);

-  Пінополістирольні фільтри в технології очищення підземних вод.  (Мартинов С.Ю.).

-   Очистка стічних вод харчової промисловості (Ковальчук В.А.).

Виставковий стенд НУВГП запропонував відвідувачам заходу ознайомитися з переліком тих робіт  і послуг, які можуть виконуватись на замовлення різних організацій та фізичних осіб нашими кафедрами та науково-дослідними лабораторіями, а саме:

-  Кафедра архітектури і середовищного дизайну.

- Кафедра землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики.

- Кафедра інженерної геології та гідрогеології.

- Кафедра геодезії та картографії.

- Науково-дослідна лабораторія стратегії сталого розвитку регіонів.

-  Науково-дослідна лабораторія водопостачання та очищення води.

- Науково-дослідна лабораторія експлуатаційної надійності будівель і споруд.

- Науково-дослідна лабораторія будівельних матеріалів і виробів.

- Науково-дослідна лабораторія процесів та апаратів фізико-хімічних методів очистки.

- Науково-дослідний виробничий бізнес-центр.

«Неабиякий інтерес викликали у гостей виставки розробки в галузі очистки води, спосіб переробки органічної відновної біомаси на добриво, прилад  для вимірювання тепловтрати, а також модель вітроенергетичної установки, – розповідає Віта Миколаївна. – А ще учасники мали можливість придбати наукові праці за різними  напрямами наших науковців, а саме: будівельні матеріали і вироби, охорона довкілля, моніторинг земель, водопостачання та очистка води та ін».

Наталія Пархомчук,

відділ зв’язків із громадськістю