Важкий, але успішний фінал

Вісім кращих чоловічих волейбольних команд областей України з 16 по 21 травня 2019 року у м. Чернігові боролися у фінальних змаганнях за медалі XIV літньої Універсіади України.

На участь в Універсіаді заявилось 24 команди, які були розподілені на чотири підгрупи. Дві кращі команди з підгрупи виходили до фіналу.

У фіналі були сформовані дві групи по чотири команди. У групі «А» грали команди Кіровоградської, Хмельницької, Сумської та Тернопільської областей. У групі «Б»: Чернігівської, Вінницької, Дніпропетровської та Рівненської областей.

Рівненську область представляла команда НУВГП. Слід зазначити, що відповідно до «Регламенту» змагань базова команда мала право заявити трьох волейболістів з інших ЗВО. Від РДГУ був заявлений студент, майстер спорту Павлюк Владислав, який відмовився їхати на змагання, а керівництво університету не захотіли вплинути на таке рішення. Від МЕГУ поїхав гравець суперліги України – Хомин Микола, який суттєво підсилив нашу команду, а ще у якості експерименту були включені до складу команди два студенти І курсу Технічного коледжу – Олійник Дмитро та Мосійчук Ярослав, які постійно тренуються з нашою командою.

У перший день фіналу нам випав жереб грати з господарями змагань, які грають у суперлізі Українського чемпіонату, наша команда поступилася з рахунком 0:3.

Дві перемоги поспіль – над командою Дніпропетровської області (3:0) та особливо перемога (3:0) над командою Вінницької області дозволила нам грати за 1-4 місця, а команди, які посіли 3-4 місця у підгрупах, грали за 5-8 місця. Необхідно підкреслити, що у м. Вінниці є дві команди, які грають у суперлізі Українського чемпіонату.

У фіналі першим нашим противником була команда Хмельницької області, яка тиждень тому стала чемпіоном вищої студентської ліги України і на 100% укомплектована майстрами спорту, гравцями суперліги України. Переможці пар грали за 1-2 місця, переможені боролись за бронзові медалі Універсіади.

Шкода, але гру за бронзові медалі ми програли команді суперліги України Сумської області (1:3).

Чемпіонами стала команда Хмельницької області, яка у фіналі виграла у господарів (3:0).

Я та мій помічник, старший викладач кафедри фізичного виховання Цицаркін О.В., пишаємося нашими студентами, які не дивлячись на травми та хвороби під час змагань, зуміли показати характер, зрілу майстерність і гідно представили наш університет на цих відповідальних змаганнях.

Склад команди: Куранов Микола (ННІВГП), Хамський Дмитро (ННІВГП), Голуб Владислав (ННІВГП), Бажура Юрій (ННІВГП), Бортник Володимир (ННІБА), Матвійчук Вадим (ННІАЗ), Романчук Олексій (ННМІ), Олійник Дмитро та Мосійчук Ярослав (Технічний коледж).

Богдан Зубрицький,
кафедра фізичного виховання