Фізика та хімія для школярів

На кафедрі хімії та фізики відбулось лабораторно-демонстраційне заняття з учнями 11 класу ЗОШ № 11 (м. Рівне). Перемовини з керівництвом школи про проведення такого заняття з учнями-школярами на кафедрі хімії та фізики провів доцент кафедри Гаращенко О.В.

Учні прийшли з класним керівником та вчителем фізики. Їм організували екскурсію по навчальних лабораторіях секції фізики. Було проведено лабораторну роботу з розділу фізики «Оптика». Особливу зацікавленість викликали в учнів установки в навчальній лабораторії з радіаційної фізики. Інформація про те, що можна реально виміряти радіоактивність будь-якого сипучого матеріалу (піску, землі, гравію) та рідкого середовища (води або розчинів), а також дослідити космічні промені, викликали в учнів бажання власноручно провести такі дослідження.

Завідувачем навчальних лабораторій Рудиком Б.П. були показані демонстрації фізичних явищ та законів з основних розділів фізики.

Старший викладач секції хімії Мисіна О.І. продемонструвала цікаві хімічні досліди та прокоментувала їх. Розповіла, що учні, які стануть студентами нашого університету, будуть виконувати такі досліди під час лабораторних занять з хімії.

На завершення доцент Гаращенко О.В. розповів учням про науково-технічні розробки кафедри. Особливий інтерес викликали патенти США, Німеччини, Франції, Швеції, Японії, Італії, Індії, які засвідчують світовий рівень цих розробок. Учні просили дозволу потримати в руках патенти і висловились, що не мали уявлення про існування таких наукових розробок у нашому університеті.

Кожний учень отримав правила прийому та перелік спеціальностей, а викладачами кафедри були надані відповіді на усі питання, які цікавили учнів щодо вступу до НУВГП. У кінці зустрічі присутні були запрошені на навчання до нашого університету.

Учні були вдячні за зустріч і висловились, що такі зустрічі із заняттями дозволили їм змінити уявлення про навчання у нашому навчальному закладі. На думку класного керівника і вчителя фізики, такий формат зустрічей – це ефективний метод профорієнтаційної роботи для залучення наших учнів до навчання в НУВГП.

Кафедра хімії та фізики