Проект Погорині

8 травня 2019 року в навчально-науковому інституті агроекології та землеустрою на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи відбулась нарада «Проект Погорина». Рівненське Погориння – у далекому минулому зона етнокультурних контактів кількох східнослов’янських племен (волинян, дулібів та древлян). У побуті нащадків цих народів до сьогодні збереглися цікаві явища традиційної культури.

Проект передбачає комплексне дослідження природи, пам’яток історії та культури й екологічного стану рівненського Погориння. В ході реалізації проекту плануються наукові експедиції з метою виявлення малодосліджених та невідомих пам’яток історії та культури (насамперед сакрального будівництва та некрополів) Рівненського Погориння та вивчення природничих, історичних, мистецтвознавчих та етнографічних аспектів.

На нараді були розглянуті питання перспектив соціо-еколого-економічного розвитку Погорині, створення Секретаріату проекту Погорині, підготовка меморандуму співпраці вищеперерахованих громадських організацій та закладів вищої освіти регіону. До участі в проекті планується залучення облдержадміністрації, викладачів та студентів ЗВО і громадських організацій.

В нараді взяли участь голова Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області Сергій Лейчук, голова обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги та регіонального відділення Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності (МАНЕБ) Микола Клименко, голова Рівненського відділу Українського географічного товариства Серій Коротун, голова Рівненської обласної організації Українського товариства охорони природи Борис Берташ. Від університету в роботі взяли участь вчений секретар Рівненського відділу УГТ доцент Андрій Романів, доцент кафедри гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин Анатолій Карпюк, члени УГТ старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Маргарита Яковишина, доцент кафедри геодезії та картографії Сергій Остапчук, доцент кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Віталій Володимирець.

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи