ІІ ТУР ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ «ОБЛАДНАННЯ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ»

ІІ  ТУР ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ  ОЛІМПІАДИ «ОБЛАДНАННЯ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ»

З 9 по 11 квітня 2019 року на базі кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем факультету інженерної механіки Хмельницького національного університету був проведений II тур Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування».

Олімпіада проводилась в дев’яте, а на базі кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем НХУ - у третій раз.
На олімпіаду прибули команди Київського національного університету технологій та дизайну, Національного університету водного господарства та природокористування, Національного університету «Львівська політехніка», Луцького національного технічного університету, Хмельницького національного університету, Херсонського національного технічного університету.
Команда Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне), яка вперше брала участь в олімпіаді, була представлена студентом навчально-наукового механічного інституту Строкалем Миколою Олександровичем та керівником команди - доцентом кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних, сільськогосподарських машин та обладнання Сиротинським Олександром Артемовичем.

Учасникам змагань були запропоновані конкурсні завдання, які передбачали наступне:

1. В розділі «Комп’ютерне проектування машин» необхідно:
- побудувати 3D-моделі деталей машин із застосуванням САПР;
- визначити масо-інерційні параметри деталей машин за заданими кресленнями на основі побудованих 3D-моделей;
- побудувати модель механізму згідно із завданням у прикладних комп’ютерних програмах. Перевірити інтерференцію.

2. В розділі «Основи розрахунку і конструювання типових машин» необхідно:
- визначити енергетичні втрати та загальний ККД системи механізмів технологічної машини;
- провести кінематичний розрахунок технологічних машин за кінематичними схемами.

Впродовж 5 годин конкурсантам було необхідно за допомогою будь-якого програмного забезпечення виконати конкурсні завдання.  Після підведення підрахунку балів були виявлені переможці. Переможцем серед команд-учасниць виявилась команда Київського національного університету технологій та дизайну. Друге командне місце – команда Національного університету водного господарства  та природокористування. Третє командне місце посіла команда Хмельницького національного університету.

Сиротинський О.А.,
кафедра будівельних, дорожніх, меліоративних, сільськогосподарських машин та обладнання