УНІВЕРСИТЕТ І ШКОЛА: ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ

В університеті відбулась Міжнародна науково-практична конференція «УНІВЕРСИТЕТ І ШКОЛА: ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ».

Відкрив пленарне засідання вітальною промовою ректор Віктор Мошинський. Звернувся до присутніх, анонсувавши події дводенної конференції, і проректор Олег Лагоднюк.

Далі робота  продовжилась у форматі панельних дискусій. Першою темою колективного обговорення стало визначення  ролі школи у виборі професії та наступної освіти. В ній взяли участь засновник Християнської альтернативної школи "Світло" Сергій Терентьєв, директор школи-ліцею № 12 Вікторія Лагодюк та директор Малої академії  наук Олександр Андрєєв.

Друга панельна дискусія стосувалася університету майбутнього: перспектив розвитку, мотивації до співпраці зі школою. В обговоренні взяли участь ректор Віктор Мошинський, директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний, випускники НУВГП: професор міжнародного бізнесу в Університеті Північної Кароліни ( США) Василь Тарас та український письменник Максим Кідрук, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти РОДА Петро Коржевський.

«Бізнес і освіта: міжнародний досвід та перспективи для України». Таку  тематику мала третя панельна дискусія, участь в якій взяли директор з розвитку бізнесу ТзОВ Syntea (м. Люблін) Бартош Соботка,  директор IT-компанії «Zagrava Games» Олексій Михасюк, директор інноваційного підрозділу «Інжинірингова лабораторія Ноосфера в НУВГП» Ольга Степанченко та директор Рівненської філії компанії «Нова пошта» Анатолій Горецький.

Під час перерв, окрім кави із смаколиками, гості та учасники конференції могли ознайомитися зі стендовими презентаціями: «Центр 3D-друку», «Відкритий шкільний університет» та

«Європейські волонтерські програми». Зокрема,  представник ГО «Генерація успішної дії» Михайло Грушевський, окрім демонстрації друку на 3D-принтері, представив на заході  ще й свої винаходи – кубик-абетку для незрячих та з порушенням зору діток, лото-набори для складання слів, фонетичного розбору, з  геометричними  фігурами тощо.

Завершився перший день обговорень воркшопом «Електронний документообіг: як це працює?» з реальними кейсами від директора інформаційно-обчислювального центру НУВГП  Віталія Назарука.

Другий день конференції містив у собі кілька інформаційних блоків, воркшопи та Brainstorm.

Так, керівник сектору «Освіта» при КМУ Оксана Руда презентувала Українську академію лідерства. Проректор з Українського католицького університету Тарас Добко говорив про кластер розвитку освіти і креативності та зміни в освітньому Львові завдяки співпраці.

«Robot-proofeducation: як освіта повинна реагувати на виклики штучного інтелекту», – таку тематику розвинув у своєму виступі співзасновник платформи безкоштовних масових онлайн-курсів Prometheus Олексій Молчановський.

Представник Студпарламенту Іванна Грицюк презентувала проект національних обмінів «Плацкарт».

Директор  ННЦНО НУВГП Федір Швець розповів про значення незалежного оцінювання в отриманні якісної освіти  у ЗНО, а начальник відділу якості освіти Віктор Корбутяк – про аналіз перевірки студентських кваліфікаційних робіт на антиплагіат.

Відбулися також  воркшопи від Анни Тимошок «Технології 3D-друку в навчанні» та заступника директора ННЦНО Олександра Мороза  «Як працює система незалежного оцінювання?».

А ще Brainstorm від завідувача відділу працевлаштування та профорієнтації  Оксани Клюхи, в якому учасники шукали нові вектори у синергії університетів та шкіл.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,