Круглий стіл зі смарт-спеціалізації

В конференц-залі університету відбувся круглий стіл «Смарт-спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу, науки та громадськості».

Смарт-спеціалізація – це  інноваційна система розумних рішень, розроблена ЄС для формування регіональної спроможності  і розвитку соціально-економічного потенціалу. Смарт- спеціалізація об’єднує промислову, освітню та інноваційну галузі для визначення пріоритетних напрямків регіону.

Відкрила захід проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків Наталія Савіна, привітавши всіх учасників. Директор Агенції регіонального розвитку Олександр Процюк оголосив мету та цілі круглого столу.

З доповідями   про кращі рішення для конкурентного розвитку регіонів, зокрема,  старт- спеціалізацію і те, як вона працює в ЄС, методику S3, аналіз даних, визначення пріоритетів старт- спеціалізації – процесу підприємницького відкриття, інструменти для реалізації смарт виступили  голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук та експерти цього ж інституту – Надія Афанасьєва та Дар’я Бовкун.

Йшлося на зустрічі також і про концепцію старт-спеціалізації, значення університетів у смарт- спеціалізації, практичні завдання для ЗВО та переваги для закладів вищої освіти від смарт- спеціалізації.

Також  кожен учасник круглого столу отримав  керівництво зі стратегії досліджень та інновацій для старт-спеціалізації, розроблене Українським інститутом міжнародної політики.

Завершилася зустріч воркшопом-симуляцією, де учасники та організатори разом працювали, спілкувалися, ставили задачі та спільно їх вирішували.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,