Підготовка експертів з якості для нової системи акредитації освітніх програм

27 березня 2019 року у рамках проекту «Нова система акредитації як засіб забезпечення якості та подолання корупції у вищій освіті» в Інституті вищої освіти НАПН України (м Київ) у співпраці із НАЗЯВО відбувся тренінг для підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти (аналогічні тренінги проходять у багатьох регіонах України з 01.03.2019 по 05.04.2019).

Від НУВГП на навчання у м. Київ були запрошені начальник відділу якості освіти Корбутяк В.І., доцент, к.т.н. та координатор забезпечення якості ННІ економіки та менеджменту – доцент, к.е.н., Мороз Е.Г.

Програма навчання передбачала розгляд таких питань:

1. політика та нормативні основи забезпечення якості вищої освіти в Україні;

2. розвиток та модернізація освітніх програм на основі стандартів вищої освіти;

3. внутрішні системи забезпечення якості вищої освіти: аналіз кейсів;

4. забезпечення якості освіти на третьому рівні вищої освіти.

Зокрема, на тренінгу зазначалось, що:

• в Україні почалась підготовка та формування панелей експертів для акредитації освітніх програм на основі ESG 2015;

• фінансування ЗВО буде прив’язуватись до результатів акредитації освітніх програм за новими європейськими принципами;

• без участі студентів акредитація освітніх програм вважатиметься недійсною;

• в освітніх програмах обов’язково потрібно передбачати мобільність студентів (які навчальні дисципліни проходитимуть у партнерських ЗВО на основі угод) та ін.

Більше інформації за посиланнями.

Віктор Корбутяк,
відділ якості освіти