Другий український форум міжнародної освіти

В Київському  національному університеті ім. Т. Шевченка відбувся Другий український форум міжнародної освіти.

У заході взяли участь міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник міністра Роман Греба, голова державної служби якості освіти Руслан Гурак, директор державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» Олена Шаповалова, керівники з міжнародного співробітництва ЗВО України, провідні експерти в галузі інтернаціоналізації вищої освіти, керівники міжнародних та іноземних академічних установ в Україні, іноземні студенти. Всього близько 300 учасників.

НУВГП представляли на форумі начальник відділу міжнародних зв’язків Центру міжнародного співробітництва та освіти (Центр МСО) Леонід Бадинський, який також є членом підкомісії 304 «Навчання іноземних громадян» НМК 15 сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН України, та начальник відділу організації міжнародної освіти Центру МСО Дмитро Нікитенко.

Векторами  роботи Форуму стали наступні напрями: реформування підготовки іноземних громадян у вищій школі України, проблеми та перспективи медичної освіти, забезпечення якості вищої освіти, ліцензійні вимоги до підготовки іноземних студентів в Україні.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла про нові тенденції у роботі ЗВО з іноземними студентами та відмітила посилення відповідальності вузів у їх підготовці. Йшлося на форумі і про те, що іноземні студенти з 2020 року будуть складати іспит із іноземної мови -  мови навчання. «Цього року восени відбудеться перший пробний іспит – ЗНО з мови навчання для іноземних студентів після закінчення першого курсу в українських ЗВО. Така ініціатива – результат численних скарг студентів-іноземців, а також посольств іноземних держав на якість викладання іноземними для їхніх громадян мовами – російською та англійською, - зазначила пані міністр. Це буде пілотний проект, в якому візьмуть участь не всі ЗВО. Але вже з 2020 року ЗНО з мови навчання будуть здавати усі іноземні студенти після закінчення І курсу».

Зі свого боку, заступник міністра освіти і науки Роман Греба говорив про  зміни, які будуть започатковані під час набору, вступу та навчання іноземних студентів. Пан Роман відмітив і  доповнення до ключових документів МОН України, якими регулюється співпраця закладів освіти з агентами. Даними змінами буде значно підвищено відповідальність ЗВО за іноземних студентів з часу їхнього прибуття в Україну. Окрім того, заступник міністра розповів і про запровадження електронного кабінету студента StudyPass. Цю новацію дуже схвально сприйняли посольства країн-партнерів.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю