Третя робоча зустріч учасників Міжнародного проекту TENOR Towards Circular Economy in Organic Farming

Третя робоча зустріч учасників Міжнародного проекту CPEA-ST/10081 TENOR Towards Circular Economy in Organic Farming в м. Мінськ, Республіка Білорусь.

Проект виконується в рамках Cooperation Programme with Eurasia, фінансується Norwegian Centre for International Cooperation in Education , об’єднує   чотири університети та  п’ять підприємств-партнерів з  Білорусі, Німеччини, Норвегії, України.

Проект TENOR Living Lab передбачає зміцнення і розширення партнерських зв’язків шляхом ефективного і раціонального використання інтелектуального та виробничого ресурсів учасників – університетів та  підприємств,  розвиток досліджень, збільшення баз практики студентів на підприємствах з передовими технологіями, в тому числі в університетах та підприємствах інших країн, розвиток компетенцій викладачів та студентів через академічне партнерство та мобільність.

Робоча зустріч учасників  Міжнародного проекту CPEA-ST/10081 TENOR Towards Circular Economy in Organic Farming   проходила в м. Мінськ, Республіка Білорусь.

В обговоренні деталей реалізації проекту взяли участь Харша Ратнавіра, Захар Малецький, Елізабет Сандхейм Хофф  з Норвезького університету природничих наук (Норвегія), Алла Кучерова, Олег Пінчук, Ольга Степанченко з Національного університету водного господарства та природокористування,  Андрій Якимчук з «Реноме Євробуд» (Україна), Мартін Олденбург з Університету прикладних наук Східної Вестфалії-Ліппе (Німеччина),  Олександр Дубіна, Артем Воробйов з Білоруського державного технологічного університету (Білорусь).

Під час обговорення був представлений звіт за 2018 рік, в якому відображено ступінь виконання запланованих видів робіт: розробки навчального курсу, семінарів за участю неакадемічних партнерів, участі в спільних дослідженнях і публікаціях, мобільності студентів тощо. Було детально проаналізовано проект прототипу, який буде реалізовано в Національному університеті водного господарства та природокористування. Розглядались концепції використання води, поживних речовин і тепла на основі замкненого циклу,  заснованого на раціональному використанні ресурсів. Особливу увагу було приділено співпраці університетів з підприємствами щодо реалізації ідей проекту через Urban farming, Оrganic Farming.

Були проведені спільні сесії з учасниками Міжнародного проекту CPEA-2011/10002 Water Harmony – Integration of Education, Research, Innovation and Entrepreneurship (Water Harmony-II).

Програмою зустрічі було  передбачено участь в семінарі «Стічні води – забруднювач і ресурс майбутнього. Менеджмент, очищення, виділення цінних компонентів і повторне використання», в якому з доповіддю «Технічні рішення по використанню теплового потенціалу скидних теплих вод енергетичних і промислових об'єктів для цілей рослинництва» виступив доцент кафедри гідро інформатики Олег Пінчук. В межах робочої зустрічі учасники також відвідали виставку «Вода і тепло».

Алла Кучерова,
координатор  проекту TENOR від НУВГП