Круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів

В Навчально-науковому інституті водного господарства та природооблаштування з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів відбувся круглий стіл.

Відкрив захід директор ННІВГП Микола Хлапук, який привітав гостей та учасників круглого столу і відзначив цінність та важливість води, як найбільш поширеного мінералу на Землі.

Зі своєю промовою виступив і директор департаменту екології та природних ресурсів РОДА   Володимир Захарчук. Пан Володимир розповів про основні завдання його підрозділу, «водні» проблеми  у Рівненській області, закликав науковців до співпраці і зокрема в нещодавно новоствореній Раді басейну річки Устя. До слова, басейнова рада займатиметься впровадженням заходів із запуском  механізму самовідновлення річки. Серед інших: збільшення кількості локальних очисних споруд, контроль за стічними водами, очищення дна від осаду.

У свою чергу, завідувач кафедри геології та гідрогеології Віктор Мельничук звернув увагу присутніх на підземні води, які потребують особливої уваги на  державному рівні. Адже існує ряд випадків псування вод більш високих водоносних горизонтів, коли забруднення виникає в результаті інтенсивної господарської діяльності та безконтрольного буріння свердловин.

До живої дискусії долучилися і директор ННІАЗ Алла Прищепа, доцент кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Ігор Статник, професор кафедри водної інженерії та водних технологій Анатолій Рокочинський.

Тема цінності та  значимості води звучала і в доповідях учасників круглого столу: завідувача кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки Любомира Шинкарука,  завідувача кафедри геології та гідрології Віктора Мельничука та доцента кафедри водної інженерії та водних технологій Світлани Козішкурт.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,