І етап Всеукраїнської олімпіади з математики

На кафедрі вищої математики відбувся  перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з математики. Всього у ній взяло участь  68 учасників у двох категоріях: «Технічні спеціальності» – 19 студентів з ННІАКОТ різних курсів та «Спеціальності» – усіх інших спеціальностей ННІ – 49 учасників з економічного, механічного, водного господарства та природооблаштування, будівництва та архітектури, агроекології та землеустрою.

Як розповіла доцент кафедри вищої математики Валентина Кушнір, учасникам  інтелектуального змагання необхідно було розв’язати 11 задач, за кожну з яких вони могли б отримати по 7 балів. Задачі стосувалися множини чисел, теорії ймовірності,  невизначених інтегралів тощо. Окрім того, учасникам необхідно було знайти скалярний добуток, довести рівність, знайти геометричне місце точок, з’ясувати існування квадратної матриці. Оцінювало олімпіадні завдання журі у складі: голова – д.ф.-м.н., проф. В.Ю. Слюсарчук; члени: к.т.н., доц. О.Л. Брушковський, к.ф.-м.н., доц. Л.М. Слюсарчук, к.ф.-м.н., доц. В.О. Сяський, асистент І.В. Самолюк.

А найкраще за підсумками журі  із задачами цариці всіх наук впоралися:

в категорії «Т»:

І місце — Вадим Остапчук, 4-й курс, група АУТП-41інт, ННІАКОТ (підг. доц. В.П. Кушнір);
ІІ місце — Віталій Бойко, 1-й курс, група ПМ-11, ННІАКОТ (підг. проф. П.О. Тадеєв);
ІІІ місце — Віктор Білан, 1-й курс, група ПМ-11, ННІАКОТ (підг. доц. О.О. Кушнір);

в категорії «С»:

І місце — Іван Чудінович, 1-й курс, група БЦІ-12, ННІБА (підг. проф. В.Ю. Слюсарчук);
ІІ місце — Андрій Шаран, 2-й курс, група МБ-21, ННІМІ (підг. доц. Я.Г. Іващук);
ІІІ місце — Андрій Козачок, 1-й курс, група АТ-11, ННІМІ (підг. ас. І.В. Самолюк).

Тепер переможцям потрібно добре підготуватися до наступного – ІІ етапу олімпіади з математики, який незабаром відбудеться у  Сумському державному університеті.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю