ПРО НЕБЕЗПЕКИ – КВАЛІФІКОВАНО

Ми живемо в час, коли надзвичайні ситуації (НС) природного й антропогенного походження стали, на жаль, майже повсякденними явищами.  Своєчасно побачити загрозу, попередити виникнення НС, ефективно протистояти їй, грамотно ліквідувати наслідки – ці знання і навички є безумовно корисними у «фаховому багажі» випускників нашого університету.

Дбаючи про розширення освітнього середовища, кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності регулярно знайомить студентів університету з діяльністю екстрених служб ДСНС, енергетичного, газового господарств, медицини катастроф тощо.

11 березня відбулася зустріч здобувачів освіти різних спеціальностей НУВГП з працівниками Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Головний судовий експерт Віктор Васильович Алексейчук детально розповів присутнім про весь спектр вибухонебезпечних боєприпасів, які продовжують забирати життя людей навіть в мирних куточках світу нашої країни.  Протипіхотні і протитанкові міни різних конструкцій, мінометні міни, гранати, авіабомби, артилерійські снаряди, різні види вибухівки та їх властивості, необхідні дії при виявленні цих боєприпасів, технічне оснащення експерта-криміналіста – це короткий і неповний перелік тем виступу головного судового експерта.

Старший судовий експерт Антон Сергійович Кусковець розповів здобувачам освіти про найбільш поширене першоджерело НС – пожежу. На конкретних прикладах, фахово і, водночас, доступно, гість надав інформацію про головні причини виникнення пожеж та про методики визначення джерела займання, продемонстрував доцільність ефективних попереджувальних заходів, необхідність навчання працівників правилам пожежної безпеки та ін.

Організатори зустрічі – доценти кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Кусковець С.Л. та Шаталов О.С. ініціювали обговорення розглянутих тем і подякували гостям за корисну та цікаву зустріч.

Володимир Гнєушев,
кафедра охорони