В Рівному відбулося засідання Вченої ради Українського географічного товариства

28 лютого та 1 березня 2019 року в місті Рівному на базі Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем’янчука Рівненським відділом Українського географічного товариства було організовано та проведено розширене засідання Вченої ради Українського географічного товариства за участю деканів географічних і природничих факультетів України та членів Рівненського відділу УГТ.

Вчену раду очолив Президент Українського географічного товариства, академік НАПН України, декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослав Олійник. В роботі Вченої ради взяли участь Петро Коржевський – заступник начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА, Олександр Андрєєв – директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, вчителі-географи міста Рівного та Рівненської області.

На Вченій раді були розглянуті питання актуальних проблем забезпечення легітимності реалізації цілей децентралізації влади та удосконалення територіального устрою України (В’ячеслав Олещенко, с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, віце-президент УГТ, к.геогр.н.), реформа з децентралізації в Україні в контексті забезпечення регіонального розвитку: труднощі, досягнення і перспективи (Анатолій Мельничук, доцент географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, к.геогр.н.), розвиток географічної освіти і науки на Рівненщині: історичний аспект (Андрій Калько – декан природничо-географічного факультету, МЕГУ ім. С. Дем’янчука, д.геогр.н., професор). З доповіддю «Рівненський відділ УГТ: сучасний стан діяльності та перспективи розвитку» виступив Голова Рівненського відділу УГТ, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи НУВГП, к.геогр.н., доцент Сергій Коротун.

Слід відмітити, що до складу Рівненського відділу УГТ, який був заснований в 1970 році на базі Українського інституту водного господарства, входить 52 особи: науковці географічних, природничих, економічних та інженерних напрямів і вчителі-географи, з них 28 – науковці нашого університету, серед них професори Микола Клименко, Дар’я Лико, Аліна Якимчук, Алла Прищепа, Людмила Волкова.

Від Національного університету водного господарства та природокористування в засіданні Вченої ради УГТ взяли активну участь Андрій Романів, вчений секретар Рівненського відділу УГТ, к.геогр.н., доцент; Ігор Гопчак, к.геогр.н., доцент, Тамара Меліхова, к.геогр.н., доцент.

Президія Рівненського відділу УГТ