ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ В НОВОМУ РОЦІ

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ В НОВОМУ РОЦІ

27 лютого 2019 року в конференц-залі головного корпусу університету відбулось перше в поточному році засідання науково-методичної ради університету. Засідання відкрив голова науково-методичної ради, проректор з науково-педагогічної, методичної та виховної роботи Олег Лагоднюк. Він наголосив на важливості навчання в Школі лідерства, оскільки мета Школи лідерства – вдосконалення лідерських та професійних здібностей науково-педагогічних працівників і навчально-допоміжного персоналу для кращого функціонування колективу та самого університету. Олег Анатолійович вручив свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка випускникам Школи лідерства: 13 викладачам НУВГП та одному викладачеві Рівненського економіко-правового коледжу.

Першим питанням, що розглянули члени науково-методичної ради, була інформація Віктора Корбутяка, начальника відділу якості освіти «Проект розподілу функцій  учасників системи забезпечення якості на рівні освітніх програм: проектної групи / групи забезпечення та науково-методичної ради з забезпечення якості ННІ». Валерій Сорока, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, заступник голови науково-методичної ради,  наголосив, що у зв’язку з ліквідуванням науково-методичних комісій спеціальностей має бути вирішено, як буде проходити розподіл функцій учасників системи забезпечення якості на рівні освітніх програм: проектної групи / групи забезпечення та науково-методичної ради з забезпечення якості ННІ. В ході обговорення проекту: об’єднання функцій науково-методичної комісії з якості та науково-методичної ради ННІ було досягнуто консенсусу. Члени НМР майже одноголосно проголосували за «Проект розподілу функцій  учасників системи забезпечення якості на рівні освітніх програм: проектної групи / групи забезпечення та науково-методичної ради із забезпечення якості ННІ». Один член НМР – утримався.

Олег Лагоднюк представив членам ради мультимедійну презентацію «Моніторинг розміщення навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін кафедр  університету в репозиторії станом на 26.02.2019». Голова науково-методичної ради наголосив, що перевірка навчально-методичного забезпечення дисциплін відповідних кафедр і далі буде відбуватися в режимі on-line, але в розрізі забезпечення окремих дисциплін. Інформацію було взято до уваги.

Наступною була доповідь Сергія Клімова, завідувача кафедри гідроінформатики, про проект «Положення про започаткування, розроблення та затвердження освітніх програм в Національному університеті водного господарства та природокористування». Він наголосив, що це перше Положення про розробку освітньо-професійних програм. В наступних Положеннях буде прописано порядок  реалізації, моніторингу, періодичного перегляду та закриття освітньої програми (ОП). Після нетривалої дискусії члени науково-методичної ради одностайно проголосували за вищезазначене положення. Валерій Сорока відмітив, що наступним Положенням, що розгляне науково-методична рада, буде Положення про розробку навчальних планів.

Олег Лагоднюк представив на розгляд членів науково-методичної ради проект «Положення про програму національних обмінів «Плацкарт» в НУВГП». Основною метою програми національних обмінів є налагодження освітнього і культурного спілкування між студентами з різних куточків нашої країни. Програма обмінів передбачає тижневе перебування в університеті-партнері. Обміни відбуватимуться лише за освітніми програмами, які співпадають в обох університетах. Угоду про співпрацю університетів у програмі національних обмінів «Плацкарт» погодились підписати 9 університетів України.  Наш університет підтримав ініціативу студентів Українського Католицького Університету: з 4 березня 2019 року три наших студенти їдуть до Одеського Національного університету ім. І.І. Мечникова.

Інформацію було прийнято членами ради до уваги, Положення про програму національних обмінів «Плацкарт» в НУВГП ухвалено майже одностайно, за винятком одного члена НМР.

Окрім вищезазначеного, члени науково-методичної ради одноголосно рекомендували до розгляду вченою радою НУВГП та надання грифа «Рекомендовано вченою радою Національного університету водного господарства та природокористування»  наступним навчальним посібникам «Будівельні матеріали і вироби із застосовуванням промислових відходів» (автори: Дворкін Л.Й., Мироненко А.В.); «Нормативна база будівництва» (автори: Корнійчук О.І., Алексієвець В.І.); «Основи хімії» (автори: Яцков М.В., Буденкова Н.М., Мисіна О.І.) і  «Конструювання вузлів та агрегатів» (автори: Налобіна О.О., Бундза О.З., Серілко Д.Л.,  Голотюк М.В).

Також члени ради розглянули та одностайно затвердили 15 примірників  робочих програм навчальних дисциплін для усіх спеціальностей НУВГП; один примірник комплектів контрольних робіт; 16 примірників навчально-методичних електронних видань та рекомендували їх до розміщення в репозиторії університету.

В різному Олег Лагоднюк  розповів про поїздку до Львова делегації від НУВГП. Університет ХХІ століття: чи і як можливе перевинайдення українського університету? Публічна презентація такої доповіді та панельні дискусії про майбутнє університетів відбулися 22 лютого 2019 року в Українському католицькому університеті у Львові: у великий залі Центру митрополита Андрея Шептицького. Як саме може відбуватися це перевинайдення українського університету та яка може бути роль влади, бізнесу, громадських організацій, експертних центрів і середовищ у підтримці і пришвидшенні цього процесу? Український університет повинен змінитися, причому докорінно. Перевинайти себе, не зраджуючи свого класичного покликання, але й гідно відповідаючи на виклики ХХІ сторіччя і ті насущні питання, перед якими стоїть Україна і від відповіді на які залежить: бути їй чи ні успішною країною. Як саме може відбуватися це перевинайдення українського університету? Цьому присвячена аналітична доповідь Українського інституту майбутнього «Еволюція університетів. На порозі невідомого майбутнього». Олег Лагоднюк  та Валерій Сорока взяли активну участь в дискусіях, спілкувалися з Сергіем  Квітом, членом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, президентом Національного університету «Києво-Могилянська Академія» (2007-2014), Міністром освіти і науки України (2014-2016); Олегом Шаровим, генеральним директором директорату вищої освіти і освіти дорослих, членом Національної команди експертів із реформування вищої освіти України; Юріем Рашкевичем, заступником Міністра освіти і науки України, членом Національної команди експертів із реформування вищої освіти України.

Більше фото у 

Тамара Костюкова,
вчений секретар науково-методичної ради

Читайте також: Волоконно-оптичні технології в НУВГПназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки