Волоконно-оптичні технології в НУВГП

Вивчення дисципліни «Комп’ютерні мережі» немислимі в сучасних умовах без освоєння технологій передачі інформації по волоконно-оптичних лініях. Проте уявити, як по скляному сердечнику товщиною 10 мкм може передаватись інформація зі швидкістю декілька терабіт за секунду на відстані, які вимірюються сотнями кілометрів, опираючись навіть на безапеляційні формули та розрахунки, досить важко. Важко до тих пір, поки не переконатись у цьому на власні очі, звісно ж, за допомогою відповідного обладнання.

Таку можливість надала студентам, які вивчають комп’ютерні мережі на кафедрі обчислювальної техніки ННІАКОТ, компанія МВКОМ, яка стала для університету надійним партнером у розбудові та розвитку інформаційних технологій. Юрій Подлящук та  Євген Павлюк продемонстрували студентам третього курсу сучасне обладнання, призначене для монтажу та діагностики волоконно-оптичних ліній зв’язку. Ключову позицію для виконання таких робіт, безумовно, займає зварювальний апарат. Це високотехнологічний і доволі дорогий пристрій, який в напівавтоматичному режимі виконує зварювання двох оптичних волокон. Але якщо основним критерієм оцінки при виконанні зварювання металів є міцність конструкції, то при  зварюванні оптичних волокон на перше місце виступає прозорість з’єднання. Отримати бажаний результат можна тільки завдяки високій майстерності оператора, стерильній чистоті матеріалів та використанні спеціалізованих інструментів. Отже, як виявилось, сам процес зварювання займає лише декілька відсотків у загальному комплексі підготовчих та монтажних робіт. Кожен із третьокурсників, присутніх на занятті, зміг особисто у цьому переконатись. Власноруч, але під керівництвом інструкторів, студенти пройшли кожен крок – розріз та розробка кабелю, зняття багатошарової оболонки, вивільнення оптичних жил,  очищення їх від акрилового покриття, сколювання торців поверхні, здійснення юстирування, виконання власне самого зварювання та накладання захисної арматури.

Отримані знання та вміння безумовно стануть в нагоді майбутнім інженерам ІТ-сфери, і розпочатий діалог з нинішніми фахівцями буде продовжено.

Більше фото у

Віталій Назарук,