Науково-практичне консультування працівників облдержадміністрації

27.02.2019 року, на запрошення Рівненського  обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, доцентом кафедри відновного правосуддя та приватної детективної діяльності Вовком Юрієм Євгеновичем надано науково-практичні консультації працівникам Рівненської обласної державної адміністрації.

Захід відбувся в приміщенні актової зали Рівненської обласної ради. На заході були присутні керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

Тема науково-практичного консультування стосувалась актуального  на даному етапі питання електронного декларування. Зокрема особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також інші визначені законом категорії осіб зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з чинним законодавством за подання завідомо недостовірних відомостей в декларації передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність. Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації на суму понад 250 прожиткових мінімумів карається штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Для суб’єктів декларування важливим є точне і своєчасне подання електронних декларацій. Під час проведеного заходу доцент Вовк Ю. Є. звернув увагу на типові помилки, які допускаються при заповненні електронних декларацій, проінформував про зміни в чинному законодавстві в частині заповнення електронних декларацій, надав практичні поради щодо заповнення окремих розділів, відповів на питання присутніх.

Відділ зв’язків з громадськістю