Святкова зустріч у Технічному коледжі

13.02.2019 року в Технічному коледжі НУВГП відбулася святкова зустріч з Андрієм Олександровичем Усачем – кіборгом Луганського аеропорту, старшим солдатом ЗСУ, чемпіоном Ігор нескорених у Сіднеї (Австралія), де виборов золоту медаль зі стрільби з лука. Зустріч відбулася  в актовій залі коледжу, де була присутня адміністрація навчального закладу, викладачі, майстри виробничого навчання, студенти та учні коледжу.

Вступне слово було надано Третяку Олександру Віталійовичу, викладачеві, магістру Богослов’я (ЛТС), який супроводжував Усача А.О. під час візиту до навчального закладу. Третяк О.В. сказав про мету зустрічі – це бесіда про патріотизм і життя, війну і мир, про поранення і реабілітацію, про сьогодення і майбутнє України. Він говорив і про те, що про Усача А.О. знімається фільм про його життя, звитягу та жертовність. З цією метою в актовому залі коледжу Кадри з тематичної зустрічі в локаціях Технічного коледжу НУВГП увійдуть у фільм про кіборга Усача А.О.

Далі тримала слово Шваєнко А.Ю., викладач, завідувач музею, яка розповіла про Технічний коледж НУВГП, про музей історії коледжу, про тематичну виставку “Вони віддали життя за єдину суверенну незалежну Україну”, а також про волонтерську роботу колективу навчального закладу. Говорила, що колектив коледжу постійно проводить волонтерські акції допомоги військовим.

Потім слово було надано кіборгу Усачу А.О., який розповів про своє життя і сім’ю, про участь на Майдані, про те, що сам прийшов до військового комісара і як потрапив на Схід України, говорив про травму і реабілітацію в Торонто (Канада), казав, що найскладніше – це психологічна реабілітація, говорив про віру в Бога, яка змінює людей на краще, про взаємопідтримку побратимів і роботу психологів, про те, що знайшов розраду, прочитавши книги Ніка Вуйчіча та переглядаючи відео з ним, ніби по-іншому подивився на світ, розповідав й про волонтерську роботу, також говорив й про плани на майбутнє – отримати фах психолога та допомагати людям, говорив і про мрії, які завжди збуваються, але якою ціною…

Присутні адекватно реагували на розповідь кіборга, задавали йому питання, читалося в їх обличчі співпереживання подій війни та їх наслідків. Також відбулася розмова кіборга Усача А.О. з учнем Зубенком Максимом, який навчається в групі № 17. Він – переселенець з тимчасово окупованої території України. Максим дякував кіборгу за збереження України від окупації Росії. Вони мали спільні теми для розмови та роздумів.

Далі зустріч продовжилася колективним фото та перемістилася з актового залу до Музею історії Технічного коледжу НУВГП, де Шваєнко А.Ю. ознайомила присутніх з тематикою експозицій.

Завершилася зустріч в бібліотеці коледжу за круглим столом.

Шваєнко А.Ю.,
Технічний коледж НУВГП