Університет став підписантом Меморандуму про створення Школи грантового менеджменту

Відповідно до Указу Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку “Україна – 2020”», постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 385 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року» вчора було підписано  Меморандум про створення «Школи грантового менеджменту» між представниками місцевої влади, закладами освіти та неурядовими організаціями громадянського суспільства задля реалізації інвестиційної програми регіону та отримання фінансування від Державного фонду регіонального розвитку.

Серед підписантів: Національний  університет водного господарства та природокористування, коаліція громадських організацій «Рада реформ Рівного», управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій Виконавчого комітету Рівненської міської ради та ГО Рівненщини. Всього  понад 20 інституцій.

Якщо змістовно, то проект регіонального розвитку передбачає створення групи проектних менеджерів  для написання грантових заявок для розвитку міста та регіону; спільноти фахівців проектів; підготовку  спільних міжсекторальних проектів та їх експертну оцінку; об’єднання зусиль (коаліцію) та налагодження комунікації з владою.

Кількість грантових пропозицій  щороку для України та зокрема Рівненщини зростає  і розширює можливості реалізації різних проектів за європейські кошти. Але нестача кваліфікованого кадрового потенціалу  вповільнює цей процес. Таких спеціалістів можна підготувати у ШГМ, навчити та залучити до реалізації нових проектів, спрямованих на розвиток Рівного та області.

Після  завершення ШГМ  слухачі дізнаються,  як поєднується стратегія розвитку міста та пріоритети програм технічної допомоги донорів, що працюють в Україні; навчаться подавати проектні заявки та  знаходити точки перетину між потребами громади та цілями грантових програм на прикладі відкритих конкурсів: складати логіко-структурну матрицю конкретних проектних ідей.

А ще стануть учасниками курсів, де дізнаються, як   планувати проект, робити його корисним та цікавим для цільової аудиторії, презентувати та залучати ресурси і партнерів для його реалізації.

Вже незабаром відбудуться перші  лекції щодо створення проекту від ідеї до його розкрутки, навчання з підготовки та подачі  спільних грантових заявок.

Проект буде реалізовано до кінця весни за кошти державного, обласного,  міського бюджетів та кошти інвесторів.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю