Лекція в Ощадбанку

7 лютого 2019 року у Рівненському обласному управлінні АТ «Ощадбанк» відбулася лекція доцента кафедри економіки підприємства Костриченко В.М. на тему «Превентивні антикризові управлінські рішення в банківському секторі». Працівникам відділу мікро-, малого та середнього бізнесу, які займаються питаннями мікрокредитування, було надано інформацію про фінансові, операційні та структурні інструменти антикризового управління банком. Значна увага була приділена основним напрямкам аналітичної роботи на етапі підготовки та введення антикризового управління банком, зокрема, таким, як реорганізація інформаційно-аналітичних потоків усередині банку, підбір технологій проведення аналітичних процедур та методичного забезпечення. На етапі здійснення антикризового управління банком особливого значення набуває підвищення кваліфікації спеціалістів аналітичних підрозділів, супроводження та актуалізація програмного і технічного забезпечення, актуалізація методичного забезпечення, контроль за дотриманням технологій проведення аналітичних процедур. Розглядаючи зв’язок між цілями аналізу та основними аналітичними завданнями в процесі антикризового управління банком, було акцентовано увагу на особливу роль відділу мікрокредитування в питаннях визначення фінансового стану позичальників банку на основі поточного аналізу їх кредитоспроможності, а також встановлення лімітів кредитування для клієнтів банку.

На завершення лекції слухачі з цікавістю сприйняли інформацію про зарубіжний досвід державного антикризового регулювання банківського сектору, а також характерні риси зв’язку різних типів урядів із банківським сектором національної економіки окремих країн світу.

Валентина Костриченко,
кафедра