Співпраця з Свєнтокшиською Політехнікою

Делегація з університету у складі проректора Олега Лагоднюка, завідувача кафедри  геодезії та картографії Руслана Янчука та викладачів цієї ж кафедри  О.П. Дмитрів, С.М. Трохимця, А.В. Прокопчука, директора ННІАЗ Алли Прищепи, директора бібліотеки Алли Кривої та  завідувача відділу ІТ Наукової бібліотеки  університету Валентини Перелигіної  взяла  участь в Міжнародній конференції «Актуальні проблеми відновлювальних джерел енергії, будівництва та інженерії середовища», яка днями відбулася в  Свєнтокшиській  Політехніці (Польща, Кельце).

Всі учасники  делегації виступили на заході з доповідями, високий рівень котрих відмітили організатори та присутні. Теми доповідей стосувалися  дослідження точності матеріалів аерофотознімання із застосуванням БПЛА, моніторингу земель, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину, побудові тривимірних будівельних інформаційних моделей (BIM) на прикладі будівництва спорткомплексу в Рівному. До речі, зараз кафедра  геодезії та картографії виконує із застосуванням  БПЛА  роботу за  держзамовленням, на яку виділено 1 млн грн. Нагадаємо, дане обладнання було закуплено за грантові кошти як винагорода за перемогу  в конкурсі ректора «Nuwee Challenge».

Як розповів Олег Лагоднюк, важливою подією під час перебування делегації в  польському університеті було обговорення  розширення рамок  співпраці. Зокрема, наші викладачі відтепер зможуть безкоштовно друкуватися у віснику Свєнтокшиської  Політехніки  англійською мовою, окрім того,  існує домовленість про  проведення Міжнародного студентського конкурсу на кращу наукову роботу за напрямками екологія, охорона навколишнього середовища, технології захисту навколишнього середовища, землеустрій, геодезія  та кадастр. На даний момент триває узгодження напрямків спільної діяльності  за додатковою угодою, яка буде підписана в квітні  в рамках Міжнародної конференції «Університет і школа – перспективи співпраці». Відповідно до даного документа вже цього року студенти з Польщі зможуть пройти навчальну  геодезичну практику в с. Хотин. Розпочато  роботу щодо програми навчання в магістратурі  за програмою подвійного диплома. Попередньо домовлено, що найкращі студенти отримають підтримку ректора Свєнтокшиської політехніки і у вигляді персональної стипендії для навчання

Як відмітили Алла Прищепа та Руслан Янчук, у ході зустрічей були сформовані домовленості про спільні наукові дослідження з актуальних проблем, роботу у грантових проектах та  видання наукової, навчально-методичної продукції.

Представники  Наукової бібліотеки університету Алла Крива та Валентина Перелигіна  обмінялися досвідом за своїм напрямком роботи, ознайомилися з бібліотеками  Свєнтокшиськоі Політехніки та університету імЯна Кохановського. Зокрема,  досвідом автоматизації баз даних. Як відмітила Алла Василівна, особливо зацікавив  представників польських  ЗВО  наш цифровий репозиторій, його наповненість та доступність  видань.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю