Розробки НУВГП у збірнику «Інноваційні розробки університетів і наукових установ МОН України. Т.2.»

2 листопада 2018 року Президією Ради проректорів із наукової роботи та директорів наукових установ МОН України рекомендовано до друку інформаційний збірник «Інноваційні розробки університетів і наукових установ МОН України. Т.2.». Колектив авторів за загальною редакцією М. Стріхи та М. Ільченка. – К.: ТОВ «Мірал», 2018 – 288 с. УДК 001.895 (477) (035). Збірник вийшов друком та доступний для перегляду в електронному варіанті.

В інформаційному збірнику наведено рекламні описи майже 250 інноваційних науково-технічних розробок університетів, які відповідають перспективним напрямам вітчизняної економіки та ілюструють креативну функцію науки в закладах вищої освіти з розробки сучасної високотехнологічної продукції. Для керівників органів державної влади, інноваційно-орієнтованого бізнесу, виробництва, а також фахівців, які опікуються вирішенням проблем організації науки в Україні.

До збірника увійшли 14 розробок наших науковців в таких галузях:

1. Агропромисловий комплекс і біотехнології:

• Робочий орган розпушувача-оструктурювача. Лук’янчук О.П., Ткачук В.Ф.

1. Енергетика та енергоефективність:

• Вітроенергетична установка з вертикальним ротором. Серілко Л.С., Лук’янчук О.П., Серілко Д.Л.

1. Технології будівництва та транспортні засоби:

• Бетони з підвищеною ударною стійкістю. Дворкін Л.Й., Бабич Є.М., Степасюк Ю.О., Бордюженко О.М., Ковальчук Т.В., Мироненко А.В.

• Ефективні бетони на малоклінкерних цементах. Дворкін Л.Й., Степасюк Ю.О.

1. Раціональне природокористування:

• Технології та обладнання глибокого очищення води для населених пунктів. Филипчук В.Л.

• Споруди для очистки стічних вод харчової промисловості. Ковальчук В.А.

• Технології та обладнання для очищення і повторного використання багатокомпонентних стічних вод промислових підприємств. Филипчук В.Л.

• Автоматизовані установки для знешкодження високотоксичних оксино-відновних домішок у рідких відходах. Филипчук В.Л.

• Bio Energy. Грицина О.О.

• Електролізери для активації водних середовищ. Филипчук В.Л.

• Методика оцінки ризиків при забезпеченні населення питною водою. Ліхо О.А.

• Технологія магнітного очищення рідких, газових і сипучих середовищ від феромагнітних забруднювальних домішок. Гаращенко В.І.

• Віброгідравлічний інтенсифікатор. Корнієнко В.Я., Маланчук З.Р.

• Екологічно безпечне збереження твердих побутових відходів. Маланчук З.Р., Рокочинський А.М.

З матеріалами збірника можна ознайомитися за посиланням.

Віта Чабан,
сектор інноваційної діяльності