Представництво в комісії з атестації аудиторів

Представництво в комісії з атестації аудиторів

У 2018 році набрав чинності Закон України “Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність”, відповідно до якого аудитор повинен  підтвердити кваліфікаційну придатність до провадження аудиторської діяльності, мати практичний досвід та входити до Реєстру аудиторів і суб’єктів аудиторської діяльності.

Атестацію  аудиторів здійснює комісія  з атестації, склад якої затверджує  Міністерство фінансів України. Так, відповідно до наказу МФУ від 21.12.2018 р. № 1081 до складу комісії увійшла наш викладач, кандидат економічних наук, професор кафедри обліку і аудиту Світлана Зубілевич. Окрім того, Світлана Яківна з 1997 року очолює Комітет з питань освіти та сертифікації Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України. 

До компетенції комісії з атестації належать: організація розробки та подання на схвалення до Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю проектів Порядку: складання іспитів, проходження стажування, безперервного професійного навчання та  зарахування теоретичних знань, інших нормативно-правових актів з питань атестації та професійного навчання аудиторів; організація, затвердження програм, результатів, розгляд апеляцій щодо іспитів для кандидатів в аудитори; акредитація незалежних центрів оцінювання, центрів з підготовки екзаменаційних завдань та призначення осіб з перевірки екзаменаційних робіт,  прийняття рішення про визнання кваліфікаційної придатності особи до провадження аудиторської діяльності.

До речі, строк повноважень членів комісії з атестації становить три роки.  

 

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю

 

Читайте також:  Доктори філософії зможуть захищатися в разових вчених радахназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки