Другий загально-університетський фотоконкурс

10 січня вже традиційно відбулася виставка фотографій фіналістів Другого загальноуніверситетського фотоконкурсу. Другий рік поспіль ми продовжуємо відкривати нові таланти серед студентів, аспірантів, викладачів, працівників та випускників.

Конкурсні роботи були оцінені неупередженим професійним журі – фахівцями та експертами з фотографії, які максимально якісно та різносторонньо оцінили представлені роботи:

Олег Нестеренко, голова журі;
Сергій Щеглеватих, голова фотоклубу «Гранд»;
Сергій Бусленко, голова фотоклубу «Час».

Члени журі розповіли, що у відборі фото для фотовиставки та лауреатів фотоконкурсу враховували передачу світла та кольору, композицію, але основним рушієм вибору була не технічна частина фото, а саме відчуття, які виникали при заглибленні у сюжет роботи.

Цьогоріч було надіслано 79 фоторобіт, з них 30 фотографій – від студентів, 22 – від викладачів, 17 – від працівників, 6 – фото від випускників та 4 – від аспірантів. Більшість фотознімків – пейзажі.

Для представлення на фотовиставці було відібрано 29 робіт фіналістів. Втім, до нагородження подалися лише 3 найкращі, на думку журі, фотознімки:

І місце – «Carpe Diem», автор – Валентина Молчанець, випускниця спеціальності водні біоресурси та аквакультура, ННІАЗ;
ІІ місце – «Little Princess», автор – Катерина Гордієнко, фотограф відділу зв’язків з громадськістю;
ІІІ місце – «NIGHT VISTA», автор – Петро Ричков, професор кафедри архітектури та середовищного дизайну, ННІБА.

Кожен проректор відзначив найкращі, на їх думку, роботи:

для Олега Лагоднюка найкращою стала фотографія «Професор vs студент», автор Богдан Шидловський, випускник ННІВГП;
для Наталії Савіної – «Вище неба (Монблан, Франція)», автор Андрій Романів, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, ННІАЗ;
для Валерія Сороки – «Довгий шлях починається з першого кроку...» Катерини Гордієнко, фотографа відділу зв’язків з громадськістю.

Також нагороду від ректора «На власний погляд» отримала фотографія «Still see that» Аліни Новачок, студентки другого курсу спеціальності гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, ННІВГП.

Медалі та «залізний диплом» від ректора є авторськими роботами, які були створені з допомогою Василя Данилюка з «Iron friend» та ювелірної студії «Велес».

Голова журі, Олег Нестеренко: «Коли до мене приходять і запитують, куди піти навчитися фотографувати, я кажу – ідіть за двері…Саме за дверима можна навчитися бачити звичайні речі особливо. У кожного своє бачення, свій погляд. Тому виходьте за двері і діліться своїм поглядом!»

Сергій Щеглеватих зазначив, що технічну частину можна вивчити самостійно, а художньому погляду треба навчатися самостійно. Саме тому важливо вивчати фотороботи провідних фотографів, аналізувати та оцінювати інші фотографії і переносити цей аналіз на власні роботи.

Бажаємо, щоб на Третьому загальноуніверситетському фотоконкурсі було ще більше талановитих учасників, технічних та мистецьких фоторобіт, а учасникам – натхнення, незвичних бачень і особливих знімків!

Більше фото у

Олена Кравчук,