Архітектурні перетворення очима випускників

На кафедрі архітектури та середовищного дизайну відбувся захист магістерських робіт майбутніх архітекторів та дизайнерів. І як завжди, роботи студентів були цікавими, неординарними та креативними. Члени ДЕК та присутні побачили справжній творчий підхід молоді.

Цього року  головою комісії було обрано   доктора архітектури, професора  кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини, декана  магістратури Інституту архітектури НУ "Львівська політехніка"Юрія  Дибу.

У своїх роботах  випускники демонстрували  особливості використання різних матеріалів  під час будівництва, принципи архітектурно-просторової  організації, ревалоризації та ревіталізації об’єктів, зон відпочинку, історичних частин міст і селищ,  дитячих майданчиків, формували інтер'єри сучасного житла тощо.

Найкращі роботи  рекомендовані до участі в Міжнародному огляді-конкурсі дипломних проектів та  магістерських робіт,  який відбудеться у жовтні в нашому університеті і присвячений 50-річчю створення кафедри архітектури. Серед таких магістерські  роботи: Тетяни Юхимець «Особливості використання деревини в сучасному багатоповерховому житловому будівництві» та Тетяни Гуз «Принципи архітектурно-просторової організації дитячих хоспісів» (науковий керівник – доцент Н.В.Лушнікова), Олександри Власюк «Принципи архітектурно-просторової ревалоризації історичного середмістя смт. Олика Волинської області» та Марти  Панчук «Принципи архітектурної організації єврейських культурних центрів (на прикладі м. Дубно Рівненської області)» (науковий керівник - професор, доктор архітектури  О.Л. Михайлишин),  Аліси  Книш « Ревіталізація міських паркових просторів на прикладі парку «Грабник» у м. Рівне»  та Діани Войцехівської «Центральні площі малих міст України (на прикладі м. Шепетівка Хмельницької області)» (науковий керівник –  доцент О.Е.Смолінська), Наталії Деркач «Психіатрично-реабілітаційний центр на 60 місць», Ксенії Моргун «Ревіталізація руїн костелу св. Трійці в с. Тучин Рівненської області» та  Ірини Турчин «Дерев'яні церкви Гуцульщини: минуле та сучасне» (науковий керівник - професор, доктор архітектури П. А.Ричков), Богдана Зелінського «Функціонально-просторова організація сучасної української школи» (науковий керівник – доцент М.В.Шолудько).

Варто   відмітити роботу Тетяни Гуз «Принципи архітектурно-просторової організації дитячих хоспісів» ( науковий керівник – доцент Н.В.Лушнікова), тема якої є гострою та болючою, адже  в Рівненській області чимало дітей, які потребують професійної паліативної допомоги, однак отримати її не можуть.  До речі, на захисті у Тетяни були присутні голова Благодійного фонду "Скарбниця надії" Мар'яна Рева та правозахисник Євген Новицький - ініціатори створення дитячого паліативного відділення  на базі обласного Центру реабілітації та паліативної допомоги.

Всього ж  захистився 21 магістр архітектури та середовищного дизайну, серед яких і подружня пара з Лівії - Буршан Асма Фуад К.та  Елфорджані Емад С. Абдуссалам.

Усі представлені  роботи авторські.  Частина випускників вже реалізують свій потенціал в проектній діяльності.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,