Міжвузівська науково-практична конференція

В університеті відбулася І Міжвузівська науково-практична конференція  «Сучасні тенденції розвитку лінгвістики та лінгводидактики».

У заході як очну, так і заочну участь взяли 63 учасники. Зокрема, були представлені доповіді з  НУ «Острозька академія»,  РДГУ, Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, НУБіП.

Відкрила захід з привітальними словами завідувач кафедри іноземних мов Марія Тадеєва. Приєдналась до Марії Іванівни  проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Наталія Савіна.

З доповіддю «Особливості використання інноваційних технологій у професійно-методичній підготовці майбутнього вчителя англійської мови»  виступила завідувач кафедри методики  викладання іноземних мов  РДГУ Ольга Безкоровайна.  В свою чергу доцент цієї ж  кафедри  Наталія Сяська  зазначила, що  студенти РДГУ проходять мовну практику у школах  Німеччини, де здобувають не лише мовні навички, а й спостерігають та переймають досвід організації закордонного навчально-виховного процесу, підходу до учня та ставлення до нього вчителя. Окрім того, університет є учасником пілотного проекту МОНУ  та Британської Ради в Україні «Шкільний учитель нового покоління» British council, зміст якого полягає в інноваційній програмі  з методики навчання англійської мови.

Про моделі предметно-мовного інтегрованого навчання  розповіла старший  викладач  кафедри іноземних мов Альона Літвінчук. З пленарними доповідями також виступили старший викладач кафедри іноземних мов Олена Ботвієнко-Ботюк та доцент цієї ж кафедри Ольга Вакуленко.

У секційних доповідях студенти, аспіранти, викладачі   та учні розглянули актуальні проблеми лінгвістичних та літературознавчих досліджень, перспективи розвитку мови, культури та комунікації, сучасні напрями розвитку лінгводидактики та технології в педагогічній науці, фахову проблематику вищих технічних навчальних  закладів. В останній секції студенти представили свої доповіді іноземними мовами.

Підсумок конференції, окрім  обміну досвідом, стали  отримані усіма учасниками сертифікати та публікації тез в електронному збірнику.

Наталія Пархомчук,

сектор зв’язків із громадськістю