Як стати учасником програми «Горизонт 2020»

Як стати учасником  програми «Горизонт 2020»

У Open Office відбувся скайп-семінар «Горизонт 2020 – програма з наукових досліджень та інновацій Європейського Союзу».

Керівник національного контактного пункту Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020»  Артур Воронич з Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу розширив обізнаність науковців університету  щодо  участі в програмі «Горизонт 2020», пошуку партнерів та створенні міжнародних консорціумів. Пан Артур відмітив також тематичні напрямки, розповів про типи проектів та теми конкурсів, дав рекомендації щодо підготовки проектної заявки,  корисні посилання, а також пообіцяв у подальшому надавати інформаційну, консультаційну підтримку, методичний супровід з питань участі у проектах програми «Горизонт 2020».

Так, основні умови участі у проектах програми «Горизонт 2020» – це актуальна дослідницька тема, щонайменше два партнери з європейських країн (країни-члени ЄС або країни-асоційовані члени програми «Горизонт 2020») і заявка англійською мовою на 10-15 сторінок, залежно від типу проекту.

Детальні умови участі, інформація про дедлайни і відкриті конкурси, а також електронна система подачі заявок містяться на Порталі учасників CORDIS. Для подачі заявки кожна організація повинна зареєструватися там  і отримати відповідний ідентифікаційний номер – PIC код.

Робоча програма на 2018-2020 рр. міститься тут.

До речі, за даними МОНУ найбільша кількість спільних проектних пропозицій надійшла за напрямами:

• дії Марії Складовської-Кюрі (40 проектних пропозицій, 56 участей);

• розумний, екологічно чистий та інтегрований транспорт (8 проектних пропозицій, 15 участей);

• безпечна, чиста та ефективна енергетика (12 проектних пропозицій, 14 участей);

• клімат, навколишнє середовище, ефективне використання ресурсів і сировини (8 проектних пропозицій, 8 участей);

• Європа у мінливому світі – інклюзивні, інноваційні та свідомі суспільства (6 проектних пропозицій, 7 участей);

• продовольча безпека; сталий розвиток сільського та лісового господарства; морські, приморські ресурси та внутрішні води (7 проектних пропозицій, 7 участей);

• науково-дослідницькі інфраструктури (6 проектних пропозицій, 6 участей).

Статистика за типом організації:

• приватні прибуткові організації (47 організацій, 60 участей);

• науково-дослідницькі організації (26 організацій, 37 участей);

• заклади вищої освіти (20 організацій, 37 участей);

• інші організації (4 організації, 8 участей);

• державні органи (3 організації, 3 участі).

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю

Читайте також: В Україні завершується процес формування басейнових рад!

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку