В Україні завершується процес формування басейнових рад!

18.12.2018 року відбулася дуже важлива подія за участю заступника голови Державного агентства водних ресурсів України Павла Гвозденка:  було сформовано басейнову раду Західного Бугу та Сяну.

Під час засідання басейнової ради Західного Бугу та Сяну було затверджено Положення басейнової ради та її секретаріат. Головою басейнової ради обрано Гречаника Руслана Мар'яновича – директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Заступником голови басейнової ради обрано Ковтуна Андрія Володимировича – начальника басейнового управління Західного Бугу та Сяну. Виконавчим секретарем басейнової ради обрано Цюру Ореста Анатолійовича – заступника начальника БУВР Західного Бугу та Сяну.

У склад басейнової ради увійшли 24 представники від органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, науковців, водокористувачів та громадських організацій. Серед них і двоє працівників ННІВГП НУВГП: заступник завідувача кафедри геології та гідрології, доцент, кандидат географічних наук Гопчак Ігор Васильович та доцент кафедри гідроінформатики, кандидат технічних наук Пінчук Олег Леонідович. До складу секретаріату увійшли представники БУВР Західного Бугу та Сяну та Волинського облводресурсів.

Головне завдання басейнової ради – шляхом узгодження усіх інтересів досягати доброго стану вод. Поняття доброго стану визначено у Водній Рамковій директиві ЄС і має чіткі показники (за якими з 1 січня 2019 будуть моніторити якість води і в Україні).

Ігор Гопчак,
кафедра геології та гідрології