Фізична і реабілітаційна медицина в Україні

Історична подія в розвитку Фізичної та Реабілітаційної Медицини в Україні!

Україна стала першою країною, що має офіційний переклад 3-го видання Білої Книги з Фізичної та Реабілітаційної Медицини! Це документ, в якому висвітлена офіційна позиція європейських експертів щодо основних аспектів організації реабілітації в європейських країнах. Біла Книга ФРМ презентована в рамках проведення ХVІІІ міжнародної науково-практичної конференції «Фізична і реабілітаційна медицина в Україні: впровадження мультидисциплінарного підходу на етапах реабілітації», 17-18 грудня 2018 р., м. Київ, на базі санаторію «Жовтень».

Вітали з цією знаменною подією усіх учасників Президент Європейської секції фізичної і реабілітаційної медицини, професор Альвідас Юцевіцюс (Литва) та Керівник Балтійського та Північноморського форуму фізичної і реабілітаційної медицини, професор Айварс Ветра (Латвія). В програмі конференції тісно перепліталися пленарні засідання з доповідями на практичну тематику. Зокрема, обговорювалися проблеми розбудови фізичної та реабілітаційної медицини, системи реабілітації загалом, перспективних планів розвитку надання мультипрофесійної реабілітаційної допомоги на території Україні. Проводилися майстер-класи за різними напрямками: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, реабілітація в гострому реабілітаційному періоді, загальні аспекти обмежень життєдіяльності, спортивної медицини від провідних фахівців України, Литви, Латвії. Учасники конференції мали змогу відвідати виставку технічних засобів реабілітації та реабілітаційного обладнання.

Два дні плідна робота конференції проходила в чотирьох секціях, проводилися майстер-класи та тренінги.

Важливо, що теж долучилися до участі в конференції директор ННІОЗ, професор Григус І.М. та доцент кафедри здоров’я людини і фізичної реабілітації Нагорна О.Б. Під час конференції було проведене засідання Правління ГО «Українське товариство фізичної і реабілітаційної медицини», на яке запросили професора Григуса І.М. та запропонували організувати в Рівненській області осередок Українського товариства фізичної і реабілітаційної медицини.

Ольга Нагорна,
кафедра здоров’я людини і фізичної реабілітації