ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

19 грудня 2018 року в конференційній залі головного корпусу університету відбулось чергове та останнє в поточному році засідання науково-методичної ради університету. На засідання були запрошені слухачі Школи лідерства.

Засідання відкрив ректор Віктор Мошинський, який наголосив на важливості Школи лідерства, яка розпочала свою діяльність у 2018 році при навчально-методичному відділі університету. Віктор Степанович відмітив, що метою діяльності Школи є забезпечення високого рівня педагогічних знань і умінь професорсько-викладацького складу на засадах лідерства. Ректор зауважив, що Школа лідерства пропонує підвищити свою кваліфікацію та набути якості лідерів й допоміжному персоналу нашого закладу, що не менш важливо для якісної роботи університету.

Ректор вручив двадцять дев’ять Сертифікатів слухачам, які навчались у Школі лідерства в жовтні-листопаді поточного року: шістнадцяти науково-педагогічним працівникам університету та тринадцяти працівникам структурних підрозділів НУВГП.

З інформацією про роботу Школи лідерства в 1 семестрі 2018/2019 н.р. виступила заступник завідувача навчально-методичного відділу Тамара Костюкова. Доповідь у вигляді мультимедійної презентації було побудовано за результатами анонімного анкетування слухачів. Тамара Андріївна  розповіла членам науково-методичної ради, що в цьому семестрі за різними програмами навчались науково-педагогічні працівники нашого університету (в тому числі координатори із забезпечення якості навчально-наукових інститутів і кафедр) та викладач Рівненського економіко-правового коледжу, а також працівники структурних підрозділів. Науково-педагогічні працівники  прослухали курс із десяти модулів. Працівники структурних підрозділів навчалися за трьома модулями, виконали практичні й тестові завдання. Інформацію було взято до уваги та прийнято рішення про необхідність продовження  роботи Школи лідерства.

Олег Лагоднюк представив членам ради мультимедійну презентацію «Моніторинг розміщення навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін кафедр в репозиторії станом на 17.12.2018», де представлено дані моніторингу розміщення в репозиторії університету робочих програм, методичних вказівок та описів дисциплін. Голова науково-методичної ради наголосив, що навчально-методичний відділ буде проводити постійний моніторинг розміщення навчально-методичного  забезпечення дисциплін, які закріплено за кафедрами у 2018-2019 н.р.  Підставою є перелік навчальних дисциплін, підписаний завідувачем кафедри та поданий в навчально-методичний відділ. Олег Лагоднюк зауважив, що інформація аналізується  навчально-методичним відділом  і надається кожні два тижні для оголошення  на директораті та засіданні науково-методичної ради.

Дедлайн останнього оновлення інформації  в Google-документах навчально-наукових інститутів та на сайтах кафедр – 23.01.2019. Інформацію було прийнято членами ради до уваги.

Окрім вищезазначеного, члени науково-методичної ради одноголосно рекомендували до розгляду вченою радою НУВГП та надання грифа «Рекомендовано вченою радою Національного університету водного господарства та природокористування» трьом  навчальним посібникам: «Управління міжнародним бізнесом». Автор Сазонець О.М.; «Інженерна графіка. Тестові завдання». Автори: Козяр М.М., Крівцов В.В., Тимощук І.О., Приймак С.О.; «Технологія підземної розробки корисних копалин». Автори: Новак А.І., Заєць В.В., Васильчук О.Ю., Семенюк В.В.

Голова науково-методичної ради наголосив на необхідності приведення в рукописах підручників (навчальних посібників) джерел, з яких отримано фактичний матеріал, про що вказуються у відповідних посиланнях та у бібліографічному списку.

Також члени ради розглянули та одностайно затвердили план електронних видань навчально-методичної літератури Національного університету водного господарства та природокористування на 1-й квартал 2019 року; три  примірники робочих програм навчальних дисциплін для усіх спеціальностей НУВГП; один примірник комплекту контрольних робіт та три примірники навчально-методичних електронних видань і рекомендували їх до розміщення в репозиторії університету. Голова науково-методичної ради наголосив, що голосування за затвердження методичних розробок та робочих програм буде проходити членами НМР в електронному вигляді в Google-формах.

Олег Лагоднюк зауважив, що наприкінці кожного семестру редакційно-видавничим та навчально-методичним відділами буде проводитись моніторинг виконання плану електронних видань навчально-методичної літератури Національного університету водного господарства та природокористування.

Олег Анатолійович повідомив, що інформація про діяльність НМР буде надсилатись членам ради у вигляді Вісника науково-методичної ради до початку засідання, а після засідання – інформаційне повідомлення ще й науково-педагогічним працівникам університету, де вони зможуть ознайомитись із матеріалами засідання та рішеннями які прийняла науково-методична рада.

У різному голова науково-методичної ради Олег Анатолійович Лагоднюк проінформував членів науково-методичної ради про роботу комісій при науково-методичній раді над наступними документами: Положенням про науково-методичну раду Національного університету водного господарства та природокористування та Положення про робочу програму навчальної дисципліни. Ці документи запропоновано для обговорення на кафедрах.

Тамара Костюкова,
вчений секретар науково-методичної ради