Випускник НУВГП серед полонених у РФ

Випускник НУВГП серед полонених у РФ

25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Згодом ВМС України повідомили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ, на яких перебувало  24 українські моряки.

Серед  моряків  захоплений і наш випускник, який служив на  малому  броньованому  артилерійському  катері «Нікополь», старший матрос військово-морських сил України Андрій Оприско.

У 1995 році майбутній моряк закінчив УІІВГ  за спеціальністю водопостачання, каналізація, раціональне використання та охорона водних ресурсів. Вчився в інституті посередньо, проте школу закінчив із золотою медаллю. Тому і вступав до інституту за результатами співбесіди. « ….був кращим учнем у класі і Пісоченській школі (Миколаївський район, Львівська область), брав участь у районних олімпіадах з математики, фізики... Обраний старостою старших класів…», − йдеться в його характеристиці.

Про море мріяв ще зі школи. Хотів вступати в Морську академію, але мати стримала  єдиного свого сина. 2016 року Андрій Оприско підписав контракт на службу у ВМС.

Місцевий суд  Сімферополя на 60 днів (до 25 січня 2019 р.) арештував кількох українських моряків, серед яких і Андрій Оприско, котрих ФСБ Росії затримали в районі Керченської протоки.

Університет і надалі уважно слідкуватиме за долею свого випускника.

 

Наталія Пархомчук,
за матеріалами інтернет-виданьназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки