Конференція з фізичної терапії та ерготерапії у Києві

29 листопада 2018 р. у Національному університеті фізичного виховання і спорту України в рамках міжнародної конференції «Актуальні проблеми спортивної медицини» відбулося спеціалізоване засідання, присвячене фізичній терапії, ерготерапії. Нагорна О.Б., доцент кафедри здоров’я людини і фізичної реабілітації Інституту охорони здоров’я також взяла участь у проведенні такого важливого і необхідного заходу.

Упродовж конференції розглядалися актуальні проблеми реабілітації осіб з обмеженими можливостями неврологічного та ортопедичного профілю. Доповіді було присвячено вимогам Всесвітньої конфедерації фізичної терапії щодо початкового рівня освіти в ракурсі забезпечення рівня підготовки фахівців (доповідач Кобелєв Ю.С., голова Асоціації фізичних терапевтів України), ролі і завданню ерготерапевта в обстеженні пацієнтів з когнітивними дисфункціями (Мангушева О.О., голова правління ГО «Українське товариство ерготерапевтів), принципам клінічної практики, що заснована на доказах (Романишин М.Я., провідний фізичний терапевт інсультного центру «Універсальної клініки «Оберіг»).

Розгорнулися дискусії стосовно вирішення питань завдання-орієнтованого підходу у фізичній терапії, обстеження і методів втручання ерготерапевта у роботі з пацієнтами, менеджменту спастичності у пацієнтів з ураженням головного мозку, аналізу патологічної ходи пацієнта та алгоритму підбору ортезів.

Наслідком зустрічі науковців та практиків у сфері фізичної терапії став обмін досвідом та підвищення фахового рівня.

Нагорна О.Б.,
кафедра здоров’я