Останній семінар в рамках BEOP в Республіці Білорусь

Нещодавно делегація Національного університету водного господарства та природокористування повернулась із м. Пінськ (Білорусь), де відвідали четвертий семінар в рамках грантової програми формування підприємницького середовища з виробництва органічних ягід в транскордонних районах України і Білорусі. У транскордонному  проекті учасники семінару познайомились із новим законом РБ про органічне виробництво, ІТ-технологіями в аграрному виробництві, ознайомились та поділились досвідом із переробки та маркетингу ягід, покуштували органічної журавлини та отримали багато новин і вражень!

"Поліські журавіни" вітали нашу делегацію морозним і тихим днем у себе на господарстві. Фахівці-селекціонери навчили нас  вирощувати, збирати, переробляти та заморожувати цю диво-ягоду майбутнього.

Разом із працівниками НУВГП було більше 40 учасників проекту. Ось що вони розповіли: «Сорт журавлини "Стівенс" виявився смачним на морозі. Господарство має 72 чеки площею кожного біля 1 га.  Збирають класи якості А, В, С. Найдорожчу журавлину продають по  4 - 5 доларів за 1 кг, а це вражає». Та ще більше інформації фермери та бізнесмени отримали  наживо: у полі, у камерах із шокового заморожування, сортувальній станції, розсаднику та під час дискусій і екскурсії.

Нагадуємо, що грантовий проект відбувається завдяки Європейському Союзу, програмі Eastern Partnership Territorial Cooperation (EaPTC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)  (Німецьке товариство з міжнародного співробітництва та  Програма територіального співробітництва Східного партнерства Білорусь-Україна).

Петро Скрипчук,
кафедра менеджменту