Єднання заради взаємоповаги та миру

Круглий стіл «Єднання у різноманітності» за участі іноземних студентів та студентів-українців  був проведений 27 листопада в  НУВГП. Відбувалося жваве обговорення про власну унікальність як представників різних культур, та пошук того, що нас всіх разом об’єднує. Мова йшла про самоповагу, пошану до власних традицій, з одного боку, та про толерантність, взаєморозуміння, з іншого, заради створення спільного миру та злагоди. Життя у сучасному глобалізованому мультикультурному світі вимагає вміння правильної інтеграції, молодь з усього світу вчиться прокладати свій шлях  у новому просторі хаотичного сплетення та перемішування культур. В процесі дискусії під час круглого столу було виявлено потребу у широкому та відкритому діалозі та те, що  крос-культурне спілкування буде приречене на провал, якщо застосовувати свої правила і норми до інших систем, свідомо відхиляти стандарти, притаманні іншій культурі, і намагатися нав’язувати її представникам свої.

К.психол.н., доцент Оксентюк Н.В., ініціатор даного щорічного круглого столу на тему крос-культурної психології, висловлювала думки психологів на проблему та запропонувала присутнім заповнити анкети на знаходження спільних тем та цінностей.  Також провела невелику гру.

Студенти з різних країн, особливо з Лівії, Марокко, Коморських островів, Туркменістану, вільно висловлювали свою думку, чим показали свою відкритість та бажання бути почутими в Україні. Пролунала метафора від іноземців, що «усі фрукти не можуть бути одного кольору, приміром, синього, та одного смаку і т.п., кожен із фруктів є смачним по-своєму». Від ведучої був наведений приклад «веселки, кожен різний колір якої має своє місце, але якщо вона буде одного кольору вона не відбудеться». Українські студенти зі спеціальності «Туризм» також взяли участь в анкетуванні під час круглого столу, завдяки чому розширили свій досвід спілкування та кругозір.

Більше фото у

Наталія Оксентюк,