ПАРИЗЬКЕ КОМЮНІКЕ – ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ

27 листопада 2018 року у приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ) проходила VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу». В роботі конференції взяли участь: директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс, керівник відділу політики з вищої освіти Європейської асоціації університетів Майкл Гейбл, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич та інші. Делегація НУВГП була представлена проректором з науково-педагогічної та навчальної роботи Сорокою В.С. та начальником відділу якості освіти Корбутяком В.І.

На зустрічі обговорювався Звіт про імплементацію Болонського процесу на основі Паризького Комюніке від 25 травня 2018 року.

Зокрема на конференції було визначено пріоритетні напрями розвитку Болонського процесу:

• міжнародна та внутрішня мобільність студентів і викладачів;

• розвиток системи внутрішнього забезпечення якості освіти на основі ESG 2015;

• розвиток науково-педагогічної майстерності викладачів;

• впровадження освіти впродовж життя;

• академічна доброчесність як наскрізна лінія забезпечення якості освіти.

Також доповідачами було зазначено, що:

• вибудовується нова архітектура системи післядипломної освіти;

• розробляються нові підходи до врахування в освітньому процесі неформальної та інформальної освіти;

• напрацьовуються проекти Законів України: «Про фахову передвищу освіту», «Про освіту дорослих», «Про Національну систему кваліфікацій» та інші;

• планується, що за новими акредитаційними умовами викладачів оцінюватимуть за дуальним принципом: як викладач і як дослідник («викладач заходить в аудиторію через лабораторію»);

• студентоцентризм працює краще на національному рівні ніж на локальному (на рівні ЗВО), хоча повинно бути навпаки;

• дуже важливо, щоб ЗВО в Україні не перетворювались на «середовище сприяння кількості дипломів».

Делегатів конференції було поінформовано щодо отримання Україною окремого вікна фінансування в Еразмус + у розмірі 5 млн. євро.

Учасники науково-практичної конференції отримали сертифікати.

Зі змістом Паризького Комюніке можна ознайомитись за посиланням.

Матеріали конференції будуть доступні, зокрема, за цим посиланням.

Віктор Корбутяк,
відділ якості освіти