Міжнародний бізнес- форум «Велике Рівне. Енергоефективність- 2018»

Міжнародний бізнес-форум «Велике Рівне. Енергоефективність-2018» відбувся в НУВГП. У холі сьомого корпусу зібралися представники влади та бізнесу, керівники компаній, голови ОСББ Рівного, представники обласних центрів, міст та об’єднаних територіальних громад, а також  чимало фахівців у галузі енергозбереження, аби поділитися досвідом та обговорити нові, сучасні шляхи для подальшої енергоефективності міст та регіонів.

Місце і місто проведення такого масштабного заходу було обрано невипадково. Адже саме Рівненщина знаходиться на першому місці в Україні за  показниками запровадження енергоефективних технологій та кращою в Україні динамікою енергомодернізації багатоквартирного житлового фонду.

Ініціатори заходу: Рівненська міська рада, Рівненська обласна адміністрація, Національний університет водного господарства та природокористування та Міжнародна фінансова корпорація (IFC, World Bank Group).

Відкрив форум доповіддю  мер Володимир Хомко, який  представив учасникам впроваджені програми термомодернізації та енергоефективності в житловому секторі. Окрім того, Володимир Євгенович розповів про роботу  корпорації НЕФКО, що продовжує співпрацю з реалізації спільних проектів, спрямованих на впровадження енергоефективних заходів щодо об’єктів бюджетної сфери.

Міський голова наголосив: «Європейський досвід засвідчує: єдиний правильний шлях енергоефективності  – зменшення та раціональне споживання ресурсів. А зниження цін на газ, яким зараз маніпулюють кандидати  на пост президента, – це черговий популізм».

Ректор Віктор Мошинський у своїй доповіді «НУВГП в епоху енергоефективності» зробив акцент на енергоефективних заходах, які запроваджено в університеті і що в перспективі планується здійснити.

Впродовж  двох днів учасники  форуму заслухали виступи секретаря Рівнеради Сергія Паладійчука, представників проекту IFC та фонду енергоефективності, голів  ОСББ на такі актуальні теми, як енергоаудит будинків, отримання енергосертифіката, заходи термомодернізації в ОСББ, обрахунок вартості та окупності проектів енергоефективності, відновлювальні джерела енергії, стали учасниками  майстер-класів від провідних іноземних та вітчизняних виробників.

Родзинкою заходу стало відкриття Центру енергоефективності на базі університету. Саме тут  навчатимуть, як економити тепло, знаходитимуть нові рішення для цього, а студенти зможуть попрактикуватися. Окрім того, у Центрі відбуватиметься сертифікація та видача посвідчень  енергоаудиторів. Центр стане місцем проведення семінарів, тренінгів та презентації нових технологій у сфері  енергоефективності.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю

Читайте також: Реалізація компетентнісного підходу у підготовці фахівців з обліку і оподаткування