22 листопада в НУВГП відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Реалізація компетентнісного підходу у підготовці фахівців з обліку і оподаткування».

Співорганізаторами НУВГП стали Одеський національний економічний університет, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Національний університет “Острозька академія”, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Вінницький навчально-науковий інститут економіки Тернопільського національного економічного університету, Uniwersytet Marii Curie Sklodowskiej (Польща), а також Головне управління Державної фіскальної служби у Рівненській області і Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України.

До проведення Всеукраїнської конференції було отримано понад 130 публікацій від близько 200 учасників. Усього понад 30 вітчизняних закладів вищої освіти та два польських взяли участь у конференції.

В рамках конференції розглянуті актуальні питання ролі загальних компетентностей у формуванні здобувача вищої освіти, та за спеціальністю «Облік і оподаткування» зокрема, реалізації концепції практичної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування», впровадження інформаційних телекомунікаційних технологій в процесі підготовки фахівців з обліку і оподаткування, співпраці закладів вищої освіти та професійних громадських організацій у підготовці професійного бухгалтера, розподілу відповідальності між керівником і бухгалтером.

До випускової кафедри обліку і аудиту НУВГП активно долучилася кафедра суспільних дисциплін, а також інші кафедри НУВГП, які здійснюють підготовку фахівців з обліку і оподаткування відповідно до навчального плану спеціальності; Технічний коледж НУВГП, Березнівський лісотехнічний коледж НУВГП, Рівненський економіко-технологічний коледж НУВГП та Рівненський коледж економіки та бізнесу.

Під час проведення конференції з доповідями щодо реалізації компетентнісного підходу у підготовці фахівців за спеціальністю «Облік і оподаткування» виступили Світлана Зубілевич, професор кафедри обліку і аудиту, Тетяна Вакульчук, головний державний інспектор ГУ ДФС у Рівненській області, Наталія Позняковська, завідувач кафедри обліку і аудиту, Алла Сиротинська, заступник директора ННІЕМ, Олег Ставицький, професор кафедри суспільних дисциплін, Наталія Косарєва, заступник директора Рівненської ЗОШ № 20, Святослав Клічук, Голова Координаційної Ради об’єднання громадських організацій «Рада реформ Рівного», Віктор Конопляников, керівник групи компаній «Штурман», а також Віктор Підгрушний, здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня. У дискусїі взяли участь студенти та викладачі Технічного та Березнівського лісотехнічного коледжів НУВГП.

У ході виступів зазначалось на необхідності врахування під час підготовки фахівців з обліку і оподаткування таких викликів до бухгалтерської професії, як глобалізації економіки, інформатизації суспільства та соціалізації особистості; розглянуті рекомендації до бухгалтерської професії Міжнародних стандартів освіти.

Всеукраїнська конференція стала завершальною подією в рамках відзначення протягом 2018 року 30-річчя кафедри обліку і аудиту НУВГП. У ювілейний для кафедри рік були проведені: науково-практичний семінар «Аналітичні дослідження стратегій розвитку суб’єктів господарювання», Публічне обговорення майбутнього бухгалтерської професії, Форум випускників кафедри обліку і аудиту, Публічне обговорення податкових реформ, у яких взяли участь студенти, викладачі, випускники кафедри, представники державних органів, бізнесу і громадськості Рівненщини.

Більше фото у

Наталія Позняковська,