Проведення Дня ГІС в НУВГП

Традиційно в листопаді увесь світ відзначає День геоінформаційних систем – GIS Day. Цього року День ГІС припав на 14 листопада. Технології ГІС знаходяться у невпинному розвитку і відкривають нові можливості для різних галузей виробництва та простих споживачів. Тому в заходах, присвячених цьому дню, беруть участь усі ГІС та організації, які тим чи іншим чином пов’язані з геоінформатикою. Більш ніж 80 країн світу беруть участь у святкуванні цього дня, кількість організацій, що проводять різноманітні заходи, –  близько 1000.

Приєдналися до святкування Дня ГІС і кафедра геодезії та картографії НУВГП разом зі своїми студентами. Розпочалося свято з привітань від завідувача кафедри Янчука Руслана Миколайовича, який разом з тим зробив невеличкий екскурс у минулорічні святкування GIS Day. Студенти та колектив кафедри геодезії та картографії проводять святкування Дня ГІС, починаючи з 2006 року. Підтримати традицію вирішили і цього року.

З презентацією про святкування Дня ГІС у світі виступила волонтер із США за міжнародною програмою Fulbright Елейн Мелаіт. Вона вручила студентам та викладачам сертифікати про закінчення курсу «Introduction to Geographic Information Systems and Associated Technologies Using Open Source Software».

З вітаннями та доповідями виступили також викладачі кафедри геодезії та картографії. Так, Остапчук Сергій Миколайович розповів про свою величезну колекцію географічних карт. З доповіддю про етапи створення Інтерактивної карти пунктів Державної геодезичної мережі на території Рівненської області виступила Дець Тетяна Іванівна. Ознайомитися з інтерактивною картою пунктів ДГМ можна на сайті.

Презентацію на тему «Дослідження точності визначення планових та висотних координат за матеріалами аерофотознімання БПЛА DJI PHANTOM 4 PRO» представив Трохимець Сергій Миколайович. Дослідження, за участі студентів другого курсу, було проведено на полігоні з навчальної практики з геодезії в селі Хотин.

Із актуальною темою наукових досліджень кафедри, а саме «Ідентифікація порушених внаслідок видобутку бурштину земель за даними супутникових знімань» виступив Прокопчук Андрій Володимирович.

За традицією, святкування GIS Day закінчилося смакуванням торта, який було розділено між присутніми на святі.

Руслан Янчук,
кафедра геодезії та картографії