Регіональний форум «Цілі сталого розвитку в натхненні кожного»

Регіональний форум «Цілі сталого розвитку в натхненні кожного»  за участі представників влади, бізнесу, громадських об’єднань, ОТГ та науковців відбувся в «Open Office»  університету.

Основна мета події −  популяризація  Цілей сталого розвитку ООН у Рівненській області.

З вітальними промовами до учасників форуму звернулися заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, ректор Віктор Мошинський  та директор представництва ПРООН Янтомас Хімстра. Останній вже понад 20 років займається питаннями розвитку, координуючи різноманітні ініціативи Програми розвитку ООН та демонструючи ідеї сталого розвитку на власному прикладі. Так, Янтомас  розповів, що в своєму офісі давно вже не використовує паперу та пластику, запровадив цифровий документообіг, в магазин ходить з екосумкою, а на роботу їздить на велосипеді чи громадському транспорті, аби зменшити викиди у довкілля. Любителям авто Янтомас радить пересідати  на електрокари. Таким чином власним прикладом, демонструючи та закликаючи до глобальних змін. А ще Янтомас Хімстра зазначив, що уряд Норвегії всіляко заохочує розробки альтернативних джерел енергії та просуває «зелені технології». До речі, вже зараз країна практично на 100% забезпечила себе електроенергією з відновлюваних джерел, і готується першою в світі повністю перейти на "зелену енергетику".

Що стосується форуму, присутні  взяли участь у двох секціях: «Спільна відповідальність за довкілля» і «Навчання та інновації».

Перша секція містила три цілі з 17 глобальних ЦСР: «Використання відновлювальної енергетики, доступ до надійного, стійкого і сучасного електропостачання», «Стійкі і відповідальні моделі споживання і виробництва», «Боротьба зі зміною клімату та наслідками». Спікерами  тут виступили ГО «Екоклуб», компанія «Сонячні батареї», НУВГП, «РЕНОМЕ», ТОВ «Агро Органік», громадська ініціатива «Сад історій у Рівному» та ГО «Країна зелених змін».

У другій секції було обговорено дві цілі: «Всеохоплююча і справедлива якісна освіта, заохочення та можливості навчання для всіх»   і «Сталий розвиток міст та спільнот». За даними тематиками учасники заслухали доповіді представників НУВГП, компанії «Smart people»,ГО «Школа мистецтва танцю “Едельвейс”», ГО «Асоціація батьків дітей-інвалідів», Молодіжного  центру Привільненської ОТГ, ГО «Простір» та Івано-Франківського інноваційного центру «Промприлад. Реновація».

Університет на  форумі представили проректор Олег Лагоднюк з доповіддю «Інновації у системі вищої освіти» та  начальник планово-фінансового відділу Микола Марчук, який говорив про енергоефективний університет.

Друга частина форуму  була присвячена «Біржі ідей» за напрямками відновлювальної енергетики та енергозбереження, економічного зростання та зайнятості населення, сталого розвитку громад та відповідального споживання, після чого напрацьовані ідеї були  представлені для експертного обговорення.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,