Огляд-конкурс архітектурних робіт

Традиційно нинішнього року з 5 по 9 листопада в м. Полтаві на базі Національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка відбувся XXVIІ Міжнародний огляд-конкурс дипломних проектів випускників архітектурних, дизайнерських та художніх спеціальностей закладів вищої освіти України.

Огляди-конкурси такого рівня проводяться щорічно в усіх містах України, де є архітектурні, дизайнерські і художні заклади вищої освіти, з метою представлення досягнень архітектурно-дизайнерських і художніх шкіл та обміну професійним досвідом. На архітектурний форум, який проходив в приміщенні головного корпусу вишу, було представлено понад 370 атестаційних магістерських робіт і дипломних проектів студентів із 20 архітектурних ВНЗ України, Туреччини, Молдови, Азербайджану.

Впродовж чотирьох днів компетентне журі визначало переможців конкурсу у десяти номінаціях: громадські споруди та комплекси, житлова архітектура, містобудування, дизайн архітектурного середовища, реконструкція та реставрація об’єктів архітектури та містобудування, промислова архітектура, дизайн інтер’єру, графічний дизайн, експериментальне проектування, ландшафтна архітектура.

Від нашої рівненської школи в архітектурному форумі взяли участь делегації кафедр, «Архітектури та середовищного дизайну» та «Основ архітектурного проектування конструювання та графіки»: доктор архітектури, професор, завідувач кафедри Михайлишин О.Л., доцент кафедри Шолудько М.В., старші викладачі Матвіюк О.В., Дем’янова В.П., Романюк В.Ю., Шолудько М.М., Масюк В.Г.

На огляд-конкурс було представлено11 робіт: 7 дипломних робіт бакалавра, 2 дипломних проекти спеціаліста і 2 атестаційні магістерські роботи.

Журі високо оцінило роботи Рівненської школи як такої, що має позитивний досвід і досягнення у підготовці фахівців-архітекторів. Відповідно до рішення журі дипломні проекти спеціаліста Гайович О. (керівник – доцент Смолінська О.Е.) та магістра Дердюк В. (керівник – доц. Лушнікова Н.В.) удостоєні дипломів I-го ступеня; дипломна робота магістра Завадської Т. (керівник – проф. Михайлишин О.Л.) та дипломний проект спеціаліста Крук А. (керівник – Шолудько М.В.) удостоєні дипломів II-го ступеня.

Дипломний проект Білотіл Ю. «Підприємство по розливу питної води на вул. Броварській в м. Київ» (керівники проф. Ромашко В.М., та ст. викл. Дем’янова В.П.) нагороджений дипломом І-го ступеня, також спеціальною відзнакою – Дипломом від Національної спілки архітекторів України.  6 дипломних проектів бакалавра отримали дипломи ІІ-го ступеня.

Слід відзначити культурну програму, яку представили організатори  для учасників архітектурного форуму. В рамках огляду-конкурсу було проведено професійну екскурсію по місту Полтава, де гості мали можливість ознайомитись із об’єктами сучасної та історичної архітектури, гід окреслив проблеми, пов’язані з інтеграцією сучасної архітектури в історичне середовище міста, охарактеризував співпрацю місцевої влади, бізнесу і архітекторів. Не менш цікавими та змістовними були екскурсії до музею мистецької родини Кричевських та «гончарної столиці України» – с. Опішне, де кожен бажаючий мав можливість власноруч відчути можливості «опішнянської» глини.

Важливою подією в роботі огляду-конкурсу був семінар-засідання щодо  проблем розвитку сучасної архітектурної освіти в Україні, проблем, пов’язаних із впровадженням нових стандартів освіти, академічної свободи ЗВО, участі студентів-архітекторів у реальному проектуванні.

На завершення, під час проведення церемонії закриття, журі урочисто передало естафету проведення ХХVІІІ огляду-конкурсу делегації Національного університету водного господарства та природокористування.

Ольга Михайлишин,
Олександ Матвіюк,