Кращі практики роботи з іноземними студентами

Представники Центру міжнародного співробітництва та освіти університету Галина Власюк та Марія Туз відвідали Фулбрайтівський семінар «U.S. Study Abroad», який відбувся в офісі Програми ім. Фулбрайта  в  Києві. До участі в заході долучилися й  представники відділів міжнародних зв’язків  та міжнародної діяльності  інших ЗВО України: Полтави, Миколаєва, Івано-Франківська, Хмельницького, Дніпра, Харкова, Львова, Маріуполя, Вінниці, Слов’янська, Сум, Луцька. Всього 14 закладів взяли участь в семінарі.

Лекторами виступили представник Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США Дезіре Л. Вільямсон, декан та виконавчий директор Департаменту міжнародних програм Каліфорнійського державного університету, професор Теренс Грем та старший радник Центру Education USA (мережа державного департаменту США) Єлізавета Шепетильникова.

У свою чергу представник управління Міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН Любов Щітка навела  статистичні дані  по  міжнародних студентах в Україні, які здобувають тут вищу освіту.

Про особиливості та партнерство з американськими коледжами  і університетами розповіла Єлізавета Шепетильникова. Доповідь «Мережа 22: можливість запускати навчальні закордонні програми  в Україні»  представив  Олександр Пронкевич. Про кооперацію Національного університету «Києво-Могилянська академія» з американськими університетами слухачі почули від Лариси Човніюк. Доповідь «Навчання з реальним досвідом: Массачусетський технологічний інститут та українська управлінська компанія» представила Анастасія Пономарьова.

Окрім вищезазначених спікерів, з доповідями виступили також стипендіати Програми академічних обмінів ім. Фулбрайта з успішним досвідом міжнародних партнерських зв’язків. Зокрема і  доктор філологічних наук, директор Інституту філології Чорноморського державного університету ім. Петра Могили Олександр Пронкевич.

Учасники семінару обговорили освіту та роботу в цьому контексті  з іноземними студентами,  її особливості, переваги, проблематику, обмінялися  власним досвідом.

До речі, за даними  Українського державного центру міжнародної освіти МОН найбільше студентів-іноземців навчається на лікарських спеціальностях, причому  у Харкові вчиться більше іноземців, ніж у Києві. Та й сама їх кількість щороку збільшується. А у першу десятку за кількістю іноземних студентів з  країн в Україні входять Індія (майже 11 тис. студентів з цієї країни), Азербайджан (7,5 тис.), Марокко (5,8 тис.), Туркменістан (4,5 тис.), Нігерія (3,5 тис.), а також Грузія, Йорданія, Єгипет, Туреччина та Узбекистан.

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю