Проблеми гідрології, гідрохімії, гідроекології

"Проблеми гідрології, гідрохімії, гідроекології". Під такою назвою, 13-14 листопада 2018 р., в Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України та НАН України за участі КНУ імені Тараса Шевченка (Кафедра гідрології та гідроекології ), Інституту гідробіології НАН України відбулася VII Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю, присвячена 100-річчю НАН України.

Наш університет на конференції представляв заступник завідувача кафедри геології та гідрології ННІВГП, доцент, к.геогр.н. Гопчак Ігор Васильович з доповіддю про екологічний стан басейнів малих річок західного Полісся України за рівнем антропогенного навантаження, де були представлені багаторічні наукові дослідження по одному з напрямків діяльності кафедри, яка є провідною з дослідження кількісних і якісних показників водних ресурсів, їх використанню, охороні, відтворенню та управлінню за басейновим принципом із врахуванням умов змін клімату.

На конференції обговорювалось широке коло питань, які охоплюють такі основні напрямки досліджень, як: гідрологія та водні ресурси, гідрохімія і гідробіологія, гідроекологія суходолу, гідрологія та екологія прибережної смуги морів, вивчення радіоактивного забруднення водних об’єктів. Були представлені результати дослідження гідрологічного режиму та оцінювання кількісних та якісних показників водних ресурсів; розроблювання математичних моделей та комп’ютерних технологій розрахунку та прогнозу процесів у водному середовищі, включаючи методи прогнозу і розрахунку паводків різного походження; оцінювання змін гідрологічного та гідрохімічного режимів поверхневих вод і морських вод під впливом природних чинників та антропогенного навантаження; розроблювання нових методичних підходів до оцінювання екологічного стану водних об’єктів.

В ході обговорень результатів наукових досліджень було домовлено про подальшу співпрацю науковців кафедри з провідними фахівцями даного напрямку УкрГМІ ДСНС та НАН України, КНУ ім. Т.Шевченка, Інституту гідробіології НАН України, Одеського державного екологічного університету та ЧНУ ім. Юрія Федьковича.

Ігор Гопчак,

кафедра геології та гідрології