Зустріч із письменником Степаном Процюком

14 листопада викладачі та студенти НУВГП завітали до обласної наукової бібліотеки, де відбулася зустріч письменника Степана Процюка з рівненськими шанувальниками красного слова.

Степан Процюк у 1990-х заявив про себе як непересічний поет, який належав до епатажного літературного угруповання «Нова дегенерація». Однак із «нульових» років цього століття він успішно реалізує себе як прозаїк – на сьогодні побачили світ понад 20 його повістей і романів. У колі фахівців відомі літературні біографії В. Стефаника, А. Тесленка, В. Винниченка, які належать перу івано-франківського письменника. С. Процюк написав один із перших художніх творів про Майдан 2013-2014 рр. – «Під крилами великої Матері», у якому зробив спробу психологічно-екзистенційного осмислення українства на тлі величного історичного явища. Стійкий інтерес письменник виявляє до художнього прочитання сутності радянської доби в долі України та українського народу – романи «Десятий рядок»,«Травам не можна помирати», повість «Варвари».

Про ці та інші твори, про творчу майстерню літератора, про погляди на творчість і не тільки йшлося під час неформального спілкування С. Процюка з рівненськими читачами. Про інтелектуальну напругу, емоційність і відвертість розмови свідчать, зокрема, такі зізнання гостя: чому він вийшов із Спілки письменників України, чому він хоче залишити викладацьку роботу в університеті, чому в нього немає друзів серед письменників, за що він не шанує деяких «молодих» колег по літературному цеху, чому йому недовподоби порівняння його з російським письменником Ф. Достоєвським і за що українцям варто дякувати В. Маяковському.

Рівненська публіка взяла активну участь в обговоренні творчого доробку письменника, ставила не прості запитання гостю, жваво реагувала на оригінальні репліки митця. Завершилося свято літератури і спілкування  спільною фото та автограф-сесією.

Олександр Крупка,
кафедра українознавства НУВГП