Електронний документообіг в системі «Medoc»

14 листопада доцент кафедри обліку і аудиту НУВГП Сиротинська Алла Павлівна для студентів спеціальності «Облік і оподаткування» нашого університету та Рівненського економіко-технологічного коледжу НУВГП провела відкриту лекцію на тему «Електронний документообіг в системі «Medoc». Сьогодні жоден суб’єкт господарювання не може обійтись без формування первинних документів та складання звітності. Сучасні інформаційні системи дозволяють автоматизувати ці процеси на всіх стадіях роботи з документами: підготовки, перевірки, підписання, відправки бізнес-партнерам або фіскальним органам. Програма «Мedоc»  – одна із сучасних систем електронного документообігу, яка працює з різними типами документів в електронному вигляді. В ній електронні документи стають електронними оригіналами документів завдяки використанню електронного цифрового підпису (ЕЦП). Вивчення принципів функціонування таких систем є невід’ємною складовою процесу підготовки фахівців з обліку та оподаткування.

На лекції були розглянуті практичні аспекти підготовки, перевірки правильності, підписання та обміну електронними документами з контрагентами та фіскальними органами. Розкриті принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, процесу підготовки, перевірки, підписання ЕЦП податкових накладних та їх реєстрації в ЄРПН (Єдиному реєстрі податкових накладних). Була розглянута методика обміну даними між системою «Medoc» та бухгалтерськими програмами.

Дискусія та обговорення проблемних ситуацій дозволили зробити висновок: знання принципів функціонування інформаційних систем – запорука успішної кар’єри з фаху «Облік і оподаткування».

Алла Сиротинська,
кафедра обліку і аудиту