Перемога в конкурсі навчальних програм з універсального дизайну

8 листопада в м. Києві відбулася презентація комплексних рішень з універсального дизайну. Цей захід став підсумковим для Школи універсального дизайну, яка проходила в рамках Спільної програми ПРООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні» за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю. В рамках Програми було організовано Школи універсального дизайну для викладачів та для молодих фахівців.

Серед 180 заявок на участь у школі викладачів та викладачок було обрано 45, серед яких – заявка викладачки нашої кафедри Наталії Лушнікової. Після дводенних інтенсивів двох шкіл викладачів і викладачок, проведених в Києво-Могилянській бізнес-школі наприкінці серпня та на початку вересня, було оголошено конкурс навчальних програм для ЗВО України. В жовтні на розгляд конкурсної комісії було надіслано 30 програм, серед яких обрано шість фіналістів та володарів 1, 2, 3 місця і грантів на доопрацювання та впровадження цих програм у навчальний процес. Програми, як і самі лекції школи, стосувалися різних аспектів універсального дизайну, який передбачає насамперед забезпечення доступності предметів, середовища, програм та послуг. Адже універсальний дизайн покликаний зробити їх максимально придатними до використання усіма людьми без необхідності адаптації чи спеціального дизайну.

Доцент кафедри АСД Наталія Лушнікова подала на конкурс дві навчальні програми «Основи універсального дизайну громадських просторів» та «Універсальне проектування громадських будівель: заклади освіти». За рішенням журі конкурсу за навчальну програму, присвячену громадським просторам міста, Наталії Лушніковій було присуджене перше місце.

Обидві робочі програми, розширені версії яких були представлені на конкурсі, вже доступні за посиланнями:
Невдовзі ці дисципліни будуть доступні для вільного вибору студентами усіх спеціальностей НУВГП.

Окремо слід відзначити надзвичайно цікаві і ґрунтовні проектні рішення з універсального дизайну, розроблені та представлені молодими фахівцями для студентського хабу Культурно-мистецького центру НаУКМА, Молодого театру (мікросцени), коворкінг-центру Бібліотеки НТУ «КПІ ім. Сікорського» та клініки «Інто-Сана» на Подолі.
Детальну інформацію щодо концепції універсального дизайну та її впровадження в різних сферах можна дізнатися, завітавши на сторінку Програми: ud.org.ua

Автори фото: Тетяна Фортушна та Брендон Хатвіг, сторінка Програми розвитку ООН в Україні.

Наталія Лушнікова,
кафедра архітектури та середовищного дизайну