Реалізація потенціалу особистості з особливими потребами засобами рухової активності

Реалізація потенціалу особистості з особливими потребами засобами рухової активності

У рамках проведення лекцій на виробництві 01.11.2018 на базі навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина» доцент кафедри здоров’я людини фізичної реабілітації навчально-наукового інституту охорони здоров’я Нагорна О.Б. зустрілася з педагогічним колективом та поділилася інформацією за темою «Реалізація потенціалу особистості з особливими потребами засобами рухової активності». Зокрема, розглядалися потреби особистості за Маслоу з урахуванням дітей з певними характерними обмеженнями. В доповіді аналізувалися завдання корекційно-реабілітаційно-оздоровчого супроводу учня спеціалізованого та інклюзивного навчальних закладів; акцентувалося, що такі сфери діяльності, як спорт і творчість, є одними з основних форм соціалізації осіб з обмеженими можливостями. Так, до прикладу, танцювальна терапія передбачає вирішення таких основних завдань: зміцнення здоров’я дитини; створення оптимальних умов для розвитку опорно-рухового апарату; функціональне вдосконалення органів дихання, кровообігу, серцево-судинної й нервової систем організму; покращення психомоторних здібностей.

Підсумовуючи лекцію, було зазначено, що заняття у спортивних секціях та закладах творчого спрямування сприяють розкриттю потенційних конструктивних нахилів та особистісних позитивних якостей дітей з особливими потребами, формуванню толерантності та визнання суспільством осіб даної категорії, освоєнню дитиною з обмеженими можливостями ролі активного члена спільноти.

 

Нагорна О.Б.,
кафедра здоров’я людини фізичної реабілітації

 

Читайте також: Open NUWEE. Марафон продовжується!назад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки