Інтерактивна карта пунктів державної геодезичної мережі Рівненської області

Співпраця університетів та підприємств має вирішальне значення для організації спільних науково-дослідних проектів, направлених на розв’язання прикладних наукових завдань.

Кафедра геодезії та картографії НУВГП має давню тісну співпрацю з цілим рядом науково-дослідних, науково-виробничих та державних установ. Інтеграційні зв’язки кафедри передбачають взаємовигідну співпрацю з метою як розробки новаторських інноваційних рішень для виробництва, так і залучення до розв’язання нагальних прикладних завдань викладачів кафедри та студентів.

Так, результатом співпраці кафедри геодезії та картографії з Головним управлінням Держгеокадастру у Рівненській області є створення Інтерактивної карти пунктів Державної геодезичної мережі 1, 2 та 3 класів, розташованих на території Рівненської області.

Відділом державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області разом з його територіальними структурними підрозділами в період 2017-2018 років було проведене чергове обстеження 465 пунктів Державної геодезичної мережі України (ДГМ) 1, 2 та 3 класів на території Рівненської області.

Подальша обробка отриманих результатів обстеження пунктів (координати, опис, фото) та формування бази даних для їх подальшого інтерактивного представлення проводилася на кафедрі геодезії та картографії під керівництвом її завідувача Янчука Р.М. та доцента Дець Т.І. Також до роботи над науково-дослідним проектом було залучено студентів-магістрів 5 курсу Онищук Вікторію та Кицюк Вікторію.

Публікація карти проводилася за сприяння Інформаційно-аналітичного центру Info-Light та його адміністратора Кулиби Віктора, випускника за спеціальністю «Геоінформаційні системи і технології».

Створення геоінформаційної бази пунктів ДГМ такого типу дозволяє проводити постійний моніторинг стану пунктів ДГМ на теренах Рівненської області та здійснювати інформаційне забезпечення суб’єктів топографо-геодезичної діяльності актуальною інформацією стосовно пунктів ДГМ.

Слід також зазначити, що в Україні лише Рівненська область має актуальну карту пунктів ДГМ за матеріалами останніх натурних обстежень.

Ознайомитися з інтерактивною картою пунктів ДГМ можна за посиланням.

Тетяна Дець,
кафедра геодезії та картографії